آبریزی یخچال و دلایل عمده آن

آبریزی یخچال

هر چند که لوازم خانگی کار های ما را آسان تر کرده اند ولی این بدان معنا نیست که دردسر های خاص خود را ندارند. برای مراقبت بیشتر از لوازم خانگی باید بر روی کوچکترین مشکل ها نیز تمرکز کنیم. شاید این مشکل اگر رفع نشود به مشکلات بزرگتر و در نهایت خرابی محصول بیانجامد. در این مطلب دارین مارکت قصد داریم در مورد آبریزی یخچال و دلایل به وجود آوردن این مشکل با شما صحبت کنیم.

دلایل آبریزی یخچال چیست؟

شاید شما هم با صحنه هایی مانند چکه کردن و آبریزی یخچال و یا فریزر خود رو به رو شده باشید. دفعه های اول و دوم هم شاید به آن بی توجه بوده باشید. اما توصیه می کنم این مشکل را جدی بگیرید. به سادگی می توانید از خرابی و به وجود آمدن مشکلات بیشتر جلوگیری کنید. با ما همراه باشید تا شما را با برخی از عوامل به وجود آورنده این مشکلات آشنا کنیم.

میخواهم غذاهایم سالم تر بماند، چه کنم؟

آبریزی یخچال به سبب بسته شدن دیفراست و یا یخ زدن آن

زمانی که بخش دیفراست یخچال یخ می زند و یا در لوله های آن گرفتگی ایجاد می شود، یخ ها شروع به چکه می کنند. کاری که لازم است انجام دهید این است که قسمت خروجی و محفظه خروجی را بررسی کرده و آن را تمیز کنید. اگر یخزدگی مشاهده کردید می توانید با آب گرم آن را ذوب کنید.

بخش ورود آب به یخچال

برای تامین آب مخزن یخچال، سوپاپ ورودی آب باز می شود. در صورتی که شیر ورودی آب ترک خورده باشید و با بست ها و اتصالات آن شل باشد، بدون شک با مشکل آبریزی یخچال رو به رو می شوید. توصیه می کنم همه اتصالات و قسمت های ورودی را به خوبی بررسی کنید و در صورت مشکل و شل بودن آن را درست کنید.

آبریزی یخچال و اتصالات مخزن آب

یکی دیگر از راه های حل مشکل آبریزی یخچال این است که مخزن آب یخچال را دقیق بررسی کنید شاید در آن جا نشتی های ریزی وجود داشته که نتوانید با چشم آن را ببینید. هیمن نشتی و یا ترک خوردگی ریز برای یخچال شما مشکل ایجاد می کند. اگر ترک و یا نشتی در مخزن پیدا کردید، فورا آن را عوض کنید زیرا چسب کردن آن مشکل را رفع نمی کند بلکه بیشتر باعث نشتی می شود.

محفظه فیلتر ها

فیلتر ها بخش دیگری هستند که در صورت مشاهده آبریزی یخچال باید مورد بررسی قرار بگیرد. ترک خوردگی در این قسمت سبب نشتی آب می شود. بهترین کار تعویض آن است.

آبریزی یخچال و فیلتر آب و سَری آن

این امکان وجود دارد که سَری آب ترک خورده باشد. یا حتی ممکن است قسمت پلمپ آن پاره شده باشد. باید این قسمت را بررسی کنید و اگر ترک خوردگی را مشاهده کردید آن را جایگزین کنید.

فیتلر آب

یکی از شایع ترین علل آبریزی یخچال فیلتر آب است. ممکن است این بخش به درستی در محفظه نصب نشده باشد. اگر فیلتر به خوبی در جای خود قرار نگرفته باشد آب از فیلتر نشت خواهد کرد. برای رفع این مشکل فیلار را برداشته و دوباره نصب کنید.

[imagebox image_url=”12585″ image_hover=”disable” url=”https://instagram.com/darinmarket_com?utm_source=ig_profile_share&igshid=1dl5klrr4st8e”]
[imagebox image_url=”12586″ image_hover=”disable” url=”https://t.me/Darinmarketbaneh”]
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.