اتو مو بخریم یا برس حرارتی ؟

از گذشته روش های مختلفی برای صاف و لخت و مرتب کردن مو ها وجود داشته که با گذشت زمان پیشرفته تر شده و ابزار آلات زیبایی بیشتری مانند اتو مو ها یا برس های حرارتی در انواع مختلف برای این امر به بازار عرضه شده. اگر به دنبال بهترین روش برای صاف و مرتب کردن مو هایتان هستید حتما این مقاله را مطالعه کنید تا محصول مناسب مو هایتان را بتوانید به بهترین نحو ممکن انتخاب کرده و همواره مو هایی مرتب، آراسته و زیبا داشته باشید.

اتو مو یا برس حرارتی

اتو مو ها ابزار هایی هستند که با استفاده از گرما یعنی با استفاده انتقال دما برای صاف یا حودت دار کردن مو های سر از آن ها استفاده میشود و برای صاف کردن مو، مجعد کردن، چین دار کردن، موج دار کردن و …. کاربرد دارد.‌ این نحصول با انتقال گرما بین دو صفحه و انتقال مستقیم دمای آن باعث میشود تا مو به بهترین وجه ممکن به حالت مورد نظر برسد این دستگاه ها انواع مدل های متفاوت با جنس صفحات متفاوت و یا حتی طرح صفحات گوناگون به صورت اتوهای صاف، موج دار، ویو و غیره دارد که هر کدام از آنها کاربرد خاصی دارد. اما برس های حرارتی و سایل نسبتا جدید در صنعت آرایش و پیرایش مو می باشد که که علاوه بر صاف کردن مو ها در عین حال مورا شانه نیز می کند. این دستگاه بیشتر برای مو های بلند مناسب است که عملکرد آن به صورتی است که دما را که بین دندانه های آن که معمولا سرامیکی است به بهترین نحو ممکن به موها انتقال می دهد و زیبایی بینظیری به آن ها می بخشد.

انواع اتو مو

یکی از مدل های اتومو، اتو مو با صفحه های سرامیکی است که میتوان گفت سرعت متعادلی در بالا رفتن دما دارد و دما دا به صورت یکسان در تمام قسمت های اتو پخش می نماید همین امر یک ویژگی فوق العاده بشمار می رود چرا که برای انواع مو حتی مو های بسیار نازک نیز کاربردی است و دما را به تمام قسمت های مو می رساند و زیبایی بینقصی به مو ها می بخشد.
از دیگر مدل ها میتوان به مدل های دارا صفحات تیتانیومی اشاره کرد که زمان بالا رفتن دمای آن بسیار سریع بوده و حرارت را نصبت به اتو های سرامیکی با سرعت بیشتری انتقال می دهد. از نکته های مهم که باید به ان اشاره کرد این است که اگر مو های نازک و ضعیفی دارید این اتو مناسب شما نیست چرا که قدرت انتقال دمای آن بسیار بالاست و حتی ممکن است اگر از آن درست استفاده نشود یا مدت زیادی روی مو ها بماند حتی باعث سوختگی مو نیز شود.

یکی دیگر از مدل های اتو مو مدل تورمالینی است که از دو مدل قبلی معروفیت کم تری دارد این اتو مو یکی از مدل‌های است که در آن نوعی سنگ معدنی به نام تورمالین استفاده شده و معمولاً روکشی روی قسمت‌های اتو مو سرامیکی کشیده می‌شود. این سنگ قابلیت پخش حرارت را به صورت یکسان در تمام قسمت ها دارد و همین امر باعث می‌شود یکی از مدلهای فوق العاده اتو مو به شمار رود و علاوه بر آن تورمالین ماندگاری حرارت را بر روی مو بسیار بالاتر می برد و همین امر به شما امکان می‌دهد تا موها را نسبت به سایر اتو ها صاف تر باشد و وز مو را نیز کاملاً کم نمایید.

برس حرارتی و سشوار چرخشی

برس های حرارتی

و اما برس های حرارتی که در درون آن ها یعنی داخل دندانه های برس عنصر های حرارتی بکار رفته تا کار برس یعنی صاف کردن و حالت دادن به مو ها را به بهترین نحو انجام دهت و در عین حال مو ها را کاملا مرتب و شانه نماید. قسمت انتقال دمای بیشتر این برس های حرارتی معمولا سرامیک بوده که در انواع تخت و استوانه ای موجود است که هر کدام از آن هارا می توانی با سلیقه خودتان انتخاب کنید. این دستگاه ها با توجه به این که مدل ها و برند های متفاوتی دارند بیشینه ی دما های مختلفی هم دارند که برای قبل از خرید با توجه به مشخصات دستگاه باید به آن توجه کرد. برس های حرارتی برای مو های نازک و حساس نیز بسیار عالی است و کم ترین آسیبی به آن نمارساند چرا که با تفکیک مو ها به صورت شانه کردن آن و انتقال گرما از قسمت های سرامیکی به صورت متعادل به انجام می رساند.

سایز اتو مو ها و برس حرارتی

در مورد سایز برس حرارتی می‌توان گفت سایزهای آن تقریبا استاندارد بوده و اندازه یک برس موی عادی است و وزن آن نیز کاملا مناسب طراحی می‌شود و معمولاً نیز طراحی بیشتر اتو موها ارگونومیک است و همین امر باعث می‌شود که این دستگاه‌ها بدون ایجاد خستگی کار خود را به انجام برساند علاوه بر این سایز اتو مو ها معمولا متفاوت است و باید با توجه به کاربرد و اتو آن را انتخاب کنید. اتو های کوچک با دسته های کوتاه و صفحه های کوچک باعث بالا رفتن دقت کار شما می شود و گزینه بسیار مناسبی برای موهای کوتاه است در مقابل اتو های بزرگ برای موهای بلند بسیار مناسب‌تر است که دارای صفحه های پهن تری می باشد و هر بار حجم زیادی از موها را به خوبی اتو می کند و باعث تسریع کار اتو کشی‌می شود. این دستگاه‌ها سایز های بسیار متفاوتی دارد که میتوانید آنها را با توجه به اندازه و حجم مو به خوبی انتخاب کنید و بیشترین استفاده را از این دستگاه ببرید.

در این مقاله که با هرکدام از دستگاههای اتو مو یا برس‌حرارتی آشنا شدیم و ویژگی های هر کدام پرداختی اطلاعات شما برای انتخاب دستگاهی که بتواند موهای زیبا را به شما هدیه دهدو اسیب رسی به مو هایتان را به کمترین حد برساند . اکنون می توانید با اطمینان بیشتر دستگاه مناسب خود را انتخاب کرده و خرید خود را انجام دهید. دارین مارکت تعدادی از این دستگاه ها را به شما پیشنهاد می کند. 

  1. اتو مو حرفه ای گلدن مکس مدل GM2176
  2. اتو مو مک استایلر مدل MC5515
  3. برس حرارتی dsp e10007
  4. برس حرارتی mc-19 مک استایلر
  5.  

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.