ارور 5e در لباسشویی سامسونگ

ارور 5e در لباسشویی سامسونگ

هنگامی که لباسشویی سامسونگ در وسط چرخه تخلیه باشد و آب به درستی از آن خارج نشود، ارور 5E روی صفحه نمایش آن نشان داده میشود. این امر ممکن است به دلیل انسداد بخش تخلیه بوسیله یک جسم خارجی باشد و مانع از تخلیه آب شود. خیلی از مواقع ارور ۵e به عنوان ارور SE به نظر می رسد، زیرا در صفحه نمایش دیجیتال در ماشین لباسشویی سامسونگ ممکن است حروف S یا ۵ شبیه هم به نظر برسند؛ اما در واقع کد مورد نظر ۵E است.

 

ارو ۵E در ماشین لباسشویی سامسونگ

به طور معمول چنانچه ماشین لباسشویی سامسونگ ظرف مدت زمان 15 دقیقه آب را تخلیه نکند، دستگاه یک صدای وزوز مانندی پخش میکند. در این صورت در صفحه نمایش ارور SE یا خطای 5E نمایش داده میشود.

 

برطرف کردن ارور ۵E ماشین لباسشویی سامسونگ

حال که با خطای 5E آشنا شدیم ، نوبت به راه های برطرف کردن آن است

اقدام یک

از دلایل بروز این خطا انسداد فیلتر تخلیه می باشد. فیلتر تخلیه مسدود باشد لباسشویی نمیتواند آب را خالی کند پس باید فیلتر را تمیز نمود.

 

اقدام دو

گاهی پیش می آید به دلیل پیچ خوردگی شلنگ تخلیه واقع در پشت ماشین لباسشویی، انسداد روی دهد و مانع از تخلیه آب شود که این امر سبب ارور 5e میشود. حتما مطمئن شوید که شلنگ خم نشده باشد.

 

اقدام سه

برای جلوگیری از روی دادن ارور SE، اطمینان حاص نمائید که شلنگ تخلیه ماشین لباسشویی سامسونگ از سطح مجاز خود پایین تر نیست. چنانچه به هر دلیلی شلنگ تخلیه ماشین لباسشویی فاصله مناسبی از دیوار نداشته باشد، مثلاً بیش از حد چسبیده و یا خیلی با فاصله باشد، ممکن است آب به درستی تخلیه نشود.

 

اقدام چهار

انسداد پمپ تخلیه هم از مواردی است که سبب بروز خطای 5E میشود. باید مطمئن شد که به درستی برق به آن می رسد و خراب نشده باشد. اگر پمپ تخلیه که آب را از ماشین لباسشویی سامسونگ پمپ می کند، مسدود شده باشد و نتواند آب را تخلیه کند، ممکن است نیاز به سرویس، تعمیر و یا جایگزینی داشته باشد.

چنانچه دستگاه شما ارور 5E را نشان داد و نتوانستید تشخیص دهید مشکل از کجاست، تحت عنوان هیچ شرایطی توصیه نمیکنیم که شخصاً اقدام به اشکال زدایی لباسشویی کنید زیرا ممکن است مشکل بدتر هم شود. با تعمیرکار لباسشویی سامسونگ هماهنگ کنید تا بصورت اصولی اقدام به رفع این ارور نماید.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.