ارور E14 ماشین ظرفشویی بوش

ارور E14 ظرفشویی بوش

به احتمال زیاد شما هم با ارور E14 ظرفشویی بوش مواجه شده اید که در حال خواندن این مقاله هستید. یکی از بهترین برند‌های ماشین ظرفشویی در بازار، برند بوش است. ارور E14 در ظرفشویی بوش، یکی از کدهای خطای مهم در این برند است که نباید از آن چشم پوشی و غافل شد. به همین دلیل در این مطلب تصمیم گرفته‌ایم تا درباره علت بروز این خطا توضیح داده و روش رفع این کد خطا را به شما معرفی کنیم.

دلایل بروز ارور E14

  1. معیوب بودن سیستم آب شمار
  2. معیوب بودن بُرد
  3. وجود رطوبت در مخزن ها
  4. استفاده ی ریاد از دستگاه

در اکثر لوازم خانگی ها وجود هر گونه خطا از طریق ارسال کد خطا و نمایش آن روی صفحه ی LCD اطلاع رسانی می شود. مخاطب می تواند به رجوع به دفترچه راهنما یا جستجوی خطای مربوطه متوجه مشکل پیش آمده بشود.

در این مقاله کد خطای e14 را مورد بررسی قرار میدهیم که مربوط به مشکل در خروج و یا ورود آب به ماشین ظرفشویی می باشد.از علل رایج بروز این کد خطا این است که  یا ماشین ظرفشویی به اندازه مناسب از آ پُر نشده است و یا آب داخل دستگاه باقی مانده است.

 

معیوب بودن سیستم آب شمار

معیوب بودن سیستم آب‌ شمار از علل رایج بروز این کد خطا است. اما وظیفه ی این قطعه چیست؟  این سیستم وظیفه دارد تا میزان آب مورد نیاز برای هر برنامه ی شستشو را مشخص نموده و به همان اندازه اجازه ورود آب به مخزن را بدهد. خراب شدن این قطعه موجب می شود تا از حد تعیین شده بیشتر آب وارد دستگاه شود که در این صورت ارور E14 ظرفشویی بوش نمایان می شود. گاهی پیش آمده که در برخی مدل های ظرفشویی بوش با از کار افتادن قطعه ی آب شمار ، آب کمتر از حد تعیین شده وارد دستگاه می شود که در این صورت باز هم خطای e14 خواهیم داشت.

به طور معمول تعمیرکار برای رفع این کد خطا اقدام به تعویض قطعه ی آب شمار میکند. چنانچه این کار سبب رفع ارور e14 نشود موارد بعدی بررسی میشود.

معیوب بودن بُرد

قسمت فرماندهی لوازم الکتریکی بُرد آنها می باشد. با توجه به تعریف مذکور این بخش از اهمیت و نقش بسزایی برخوردار است و بدیهی ست بروز هر گونه آسیبی در این قطعه موجب از کار افتادن دستگاه شود. ممکن است کلا دستگاه روش نشود ، ممکن است آب کمتر از حد معین وارد شود و هر گونه خطای دیگر ممکن است از خراب شدن بُرد باشد.

بررسی و عیب یابی بُرد وظیفه ی متخصص این امر میباشد. در ابتدا تعمیرکار متخصص اقدام به عیب یابی این بخش نموده و در صورت سوختن یا قابل تعمیر نبودن آن اقدام به تعویض و نصب برنامه ی جدید روی بُرد جدید می نماید تا خطای مربوطه برطرف گردد.

وجود رطوبت در مخزن ها

تا اینجا با دو مورد از دلایلی که باعث بوجود آمدن ارور E14 ظرفشویی بوش شدند آشنا شدیم. در ادامه ی پدیدار شدن این کد خطا ، به وجود رطوبت در مخزنها اشاره می کنیم.رطوبت زیاد در مخزن ها سبب تشکیل رسوب و در نتیجه ی آن باعث آسیب به قطعه ی آب شمار و یا حتی در مواردی سبب خراب شدن بُرد میگردد.
جلوگیری از این امر ساده ست. با کمی حوصله میتوانید از بوجود آمدن رطوبت داخل دستگاه پیش گیری کنید. کافیست بعد از اتمام کار شستشو حدود نیم ساعت درب دستگاه را باز گذاشته تا رطوبت احتمالی رفع گردد. در مواردی هم با استفاده ی منظم از جرم گیر مخصوص طرفشویی بوش خیال خود را از رسوب گذاری در تمام قطعات دستگاه راحت کنید.

استفاده ی زیاد از دستگاه

از قدیم گفتن در انجام هر کاری افراط و تفریط خوب نیست. کار کردن بیش از حد دستگاه می‌تواند باعث شود تا ارور E14 در ماشین ظرفشویی بوش شما دیده شود. به طور کلی پیشنهاد می‌شود که پس از پایان هر برنامه شستشو به مدت یک تا دو ساعت به دستگاه استراحت دهید خصوصا اگر برنامه شستشوی طولانی مدتی را انتخاب کرده بودید.

 

لطفا شما هم تجربه ی خود در این زمینه را از طریق فرم زیر با ما به اشتراک بگذارید

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.