المنت ظرفشویی و نحوه ی تعویض آن

المنت ظرفشویی

امروزه ظرفشویی ها به خانه های ما راه پیدا کرده اند و استفاده از آن بسیار زیاد شده است. شرکت های تولید کننده هم با تولید محصولاتی جدید و کاربردی، فروش بسیار زیادی را داشته و محبوبیت خود را چند برابر کرده اند. یکی از قطعات اصلی و بسیار مهم ظرفشویی ها المنت است که در صورت نبود و یا خرابی آن، شست و شوی ظروف در ظرفشویی دچار مشکل شده و به خوبی پاک نمیشوند. شما با خواندن این مقاله میتوانید دستورالعمل تعویض المنت ظرفشویی را به خوبی یاد گرفته و نیازی به تعمیرکار و صرف هزینه های زیاد نباشد.

ابزار لازم جهت تعویض المنت ظرفشویی

المنت ظرفشویی

برای تعویض المنت ظرفشویی ابتدا باید وسایل مورد نیاز آن را تهیه کرد. این ابزار عبارت اند از: المنت یا گرم کننده یا همان هیتر نو، پیچ گوشتی و انبر دست.

شروع کار

اولین کار برای شروع تعویض المنت این است که ظرفشویی را از برق کشیده و شلنگ آب را نیز جدا کنید. سپس یک پارچه ی ضخیم را بر روی زمین قرار داده و ظرفشویی را به پشت قرار دهید. این کار برای دسترسی به زیر ظرفشویی میباشد چون المنت ها معمولا در زیر ظرفشویی قرار دارند.

مراحل تعویض المنت

برای انجام مراحل اصلی تعویض المنت باید مراحل زیر را به ترتیب و با دقت انجام دهید:

جدا کردن صفحه ی زیرین

برای جدا کردن صفحه ی زیرین ظرفشویی و دستیابی به المنت باید دو پایه ی آن و پیچ های آن را به وسیله ی پیچ گوشتی بازکنید.

خارج کردن سنسور آنتی فلود

اکثر ظرفشویی ها یک سنسور آنتی فلود در پایین خود دارند و برای دستیابی به المنت باید ابتدا آن را خارج کرد. برای باز کردن آن باید پیچ های آن را باز کنید. به جز این کار میتوانید سیم های آن را نیز جدا کنید. انجام یکی از کار های فوق برای درآوردن سنسور آنتی فلود کافی است. اگر میخواهید که سیم ها را جدا کنید ابتدا یک عکس از شیوه ی اتصالات آن گرفته تا هنگام اتمام کار به مشکلی برنخورید.

خارج کردن پمپ و هیتر

پس از خارج کردن آنتی فلود، المنت را در زیر پمپ ظرفشویی خواهید دید. برای دسترسی به المنت باید پمپ را خارج کنید. شیوه ی خارج کردن پمپ نیز مانند آنتی فلود میباشد و کافی است تا پیچ ها را باز کرده و سیم های متصلی را نیز درآورید. اکنون میتوانید پمپ را خارج کنید. پس از خارج کردن پمپ باید سه اتصال برقی المنت را درآورید. بعد از انجام این مراحل، یک براکت را خواهید دید که المنت را از افتادن حفظ کرده است. جدا کردن براکت نیز به راحتی و بدون دردسر انجام خواهد رفت.

جدا کردن لوله ها از المنت

جدا کردن این لوله ها بسیار راحت است. این لوله ها به وسیله ی بست های پلاستیکی به المنت وصل شده و میتوانید با استفاده از یک انبردست و کمی فشار به آن، بست را بریده و در نتیجه لوله ها را از المنت دربیاورید.

جایگزین کردن المنت

پس از جدا کردن المنت میتوانید، هیتر نو را در جای خود قرار دهید. سپس لوله ها را به المنت وصل کردن و با بست پلاستیکی یا فلزی آن را سفت کنید. دقت کنید که بست را نه زیاد سفت کنید و نه شل بگذارید. سپس سیم های المنت را وصل کرده و براکت را نیز در جای خود با دقت قرار داده و سفت کنید.

قرار دادن دیگر لوازم ظرفشویی و راه اندازی مجدد آن

پس از نصب المنت، دیگر قطعات ظرفشویی را در جای خود قرار داده و سیم های اتصالی را با نهایت دقت در جای خود وصل کنید. سپس صفحه ی زیرین ظرفشویی را بسته و ظرفشویی را در مکان مربوطه قرار دهید. اگر مراحل فوق را به خوبی انجام داده باشید، ظرفشویی به بهترین شکل ممکن کار خود را انجام میدهد. در غیر این صورت لازم است تا دوباره مراحل فوق را تکرار کنید و ببینید که کدام مرحله را اشتباه انجام داده اید.

 

المنت ظرفشویی

سخن آخر

این مقاله صرفا آموزشی جهت تعویض المنت یا هیتر ظرفشویی شما و جلوگیری از صرف هزینه های تعمیر کار میباشد. در صورت نداشتن تخصص در انجام این کار بهتر است برای جلوگیری از ایجاد مشکل بیشتر برای ظرفشویی، متخصصان نمایندگی بوش را از این مشکل باخبر کرده و آن ها انجام این کار را بر عهده بگیرند.

دارین مارکت روزهای خوبی را برای شما آرزومند است.

همچنین میتوانید ویدیو زیر را ببینید و مرحله به مرحله نکاتی که گفته شد را مشاهده بفرمائید

 

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.