حساب کاربری

لطفا از حروف a-z,A-Z,0-9 استفاده نمایید - حداقل 5 کاراکتر

حداقل 8 کاراکتر

بوی بد ماشین ظرفشویی و از بین بردن آن

بوی بد ماشین ظرفشویی

بیشتر خانم هایی که برای مدت طولانی از ماشین ظرفشویی استفاده کرده اند، از بوی بد ماشین ظرفشویی شکایت داشته اند. عوامل زیادی باعث به وجود آمدن بوی بد در این وسیله پر کاربرد می شود. در این مقاله دارین مارکت شما را با چندین روش آشنا خواهیم کرد که بتوانید با استفاده از آن ها بوی بد را در ماشین ظرفشویی از بین ببرید.

پاک کردن فیلتر تخلیه

اگر به تازگی بوی بدی در درون ماشین ظرفشویی خود حس می کنید، اولین جایی که باید به سراغش بروید فیلتر تخلیه است. در این قسمت ممکن است باقی مانده غذا باقی مانده باشد. در محیط تاریک و مرطوب شرایط برای رشد باکتری ها و قارچ ها فراهم می شود و همین امر باعث ایجاد بوی بدی یماشین ظرفشویی می شود.

تمیز کردن مداوم بدنه داخلی ماشین ظرفشویی

سعی کنید در مدت زمان های مختلف بدنه داخلی ماشین ظرفشویی خود را به خوبی تمیز کنید. امکان دارد برخی از مواد غذایی به آن چسبیده و بوی بدی ایجاد کنند.

واشر دور درب ماشین ظرفشویی

واشر عایق دور درب ماشین ظرفشویی مقداری فضای خالی دارد. اغلب امکان دارد در هنگام شست و شو، مواد غذایی درون آن جا بروند. چون این نقطه قابل دید نیست پس شاید نفهمید که این بوی بد می تواند از غذای فاسد شده درون آن باشد. از این رو حتما اگر بوی بد ماشین ظرفشویی را حس کردید این قسمت را بررسی کنید.

سبد های ماشین ظرفشویی

شاید عجیب به نظر برسد که سبد های درون ماشین ظرفشویی هم ممکن است باعث بوی بدی شوند. اما تمیز کردن آن ها هم راه حل بدی به نظر نمی رسد.

راه حل نهایی

برخی اوقات بوی بد به صورت دوره ای رفع می شود و دوباره احساس می شود. راه حل نهایی این است که موارد زیر را انجام دهید.

هیچگاه ظرف ها را به همراه باقی مانده غذا در ماشین ظرفشویی نگذارید.

سعی کنید هر 2 الی 3 ماه یک بار ماشین ظرفشویی خود را به خوبی تمیز کنید.

می توانید به صورت دوره ای با سرکه یا نوشابه ماشین ظرفشویی را بشویید.

[imagebox image_url=”12585″ image_hover=”disable” url=”https://instagram.com/darinmarket_com?utm_source=ig_profile_share&igshid=1dl5klrr4st8e”]
[imagebox image_url=”12586″ image_hover=”disable” url=”https://t.me/Darinmarketbaneh”]
admin2
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

X