بوی بد ماشین لباسشویی را با این چند ترفند خانگی رفع کنید

بوی بد ماشین لباسشویی

استفاده از ماشین لباسشویی نیاز به مراقبت های خاص خود دارد. شاید با خود فکر کنید، لباسشویی در طول روز بار ها با آب و مواد شوینده سر و کار دارد و دلیلی برای تمیز کردن آن وجود ندارد. اما بوی بد ماشین لباسشویی یکی از مشکلاتی خواهد بود که باید با آن دست و پنجه نرم کنید. پس با چند ترفند خانگی سریع این بو ها را از بین برده و لباسشویی خود را تمیز کنید. همچنین در ادامه ی این مقاله جرم گیری لاستیک ماشین لباسشویی هم بصورت ویدیو براتون آماده کرده ایم

رفع بوی بد ماشین لباسشویی با سرکه و آب داغ

سرکه یک آنتی باکتریال قوی است. یک پیمانه سرکه سفید خالص را درون لباسشویی ریخته و برنامه شست و شو با آب داغ را فعال کنید. اجازه دهید لباسشویی به خوبی کار خود را انجام دهد. بوی بد بعد از شست و شو از بین می رود.

اگر می خواهید علاوه بر از بین برند بوی بد، ماشین لباسشویی خود را جرم گیری هم کنید، کافی است جوش شیرین را در قسمت پودر شست و شو قرار دهید و سپس آب و سرکه را اضافه کنید. شست و شو با آب داغ را فعال کرده و تا پایان شست و شو صبر کنید.

استفاده از سفید کننده

یکی از قوی ترین ضد عفونی کننده هایی که در هر خانه ای پیدا می شود، سفید کننده است. برای جرم گیری راحت تر و رفع کپک و قارچی که در  ماشین لباسشویی به وجود می آید، یک لیوان سفید کننده را داخل مخزن لباسشویی ریخته و شست و شو با آب داغ را فعال کنید، بوی بد کامل از بین می رود و لباسشویی جرم گیری نیز می شود.

رعایت موارد ساده برای رفع بوی بد ماشین لباسشویی

دارن مارکت به شما توصیه می کند بعد از هر بار کار با ماشین لباسشویی موارد زیر را رعایت کنید.

مایع شوینده: تا حد امکان از مایع شوینده استفاده نکنید. به مرور زمان این مایع باعث ایجاد بوی بد می شود.

تمیز کردن محفظه پودر شست و شو: حتما هر چند وقت یک بار این محفظه را تمیز کرده و رطوبت و آثار باقی مانده از مواد شوینده را از آن پاک کنید.

خشک کردن لباسشویی: بعد از هر بار استفاده درب ماشین لباسشویی را باز بگذارید و با یک دستمال خشک، دور واشر و درب آن را کامل خشک کنید. بعد از چند ساعت باز بودن درب و اطمینان از خشک شدن لباسشویی درب آن را ببندید.

جرم گیری لاستیک ماشین لباسشویی

در ویدیوی زیر بصورت کامل جرم گیری لاستیک ماشین لباسشویی توضیح داده شده است

 

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.