تشخیص یخچال تقلبی و اصل

متاسفانه این روز ها خرید لوازم خانگی به خصوص یخچال به سادگی گذشته نیست. در گذشته برند های خارجی به صورت مستقیم وارد شده و با قیمت مناسب در شهر های مرزی فروخته می شدند. اما این روز ها اجناس تقلبی بیش از همیشه در کمین شما هستند. در این مطلب دارین مارکت با چند راه ساده روش تشخیص یخچال تقلبی و اصل را به شما نشان می دهیم. با ما همراه باشید.

برای تشخیص یخچال تقلبی و اصل مدل دستگاه را جست و جو کنید

زمانی که می خواهید یک یخچال خریداری کنید به مدل آن دقت کنید. برای مثال کمپانی بوش سری های مختلفی را وارد بازار می کند. سری های یک الی 8 که بسیار پرطرفدار نیز هستند. فروشندگان متقلب اغلب برای راضی کردن مشتری تنها نام سری آن را می گویند و از بیان مدل خود داری می کنند.

راهکار این است که از فروشنده ای که مدل محصول را بیان نمی کند و برای مثال تنها می گوید سری 8 است اصلا خرید نکنید و فورا محل را ترک کنید مطمئن باشید جنس تقلبی است.

بررسی مدل محصول

اگر فروشنده ای مدل دستگاه را به شما گفت به آن نیز بسنده نکرده و حتما مدل را اینترنت جست و جو کنید تنها مدل را بدون هیچ پیشوند و یا پسوند دیگری بررسی کنید. مدل اصلی توسط وب سایت اصلی برند مورد نظر معرفی شده است.

مراجعه به وب سایت اصلی

کمپانی های بزرگ و به نام محصولات لوازم خانگی انواع مدل های محصولات خود را در وب سایت رسمی خود قرار می دهند. تنها کافی است مدل را در آن جست و جو کنید. در صورت مشاهده محصول مورد نظر با محصول فروشنده ای که قصد دارید از آن خرید کنید مقایسه کنید.

کوچکترین جزئیات مهم است

برای تشخیص یخچال تقلبی و اصل به کوچکترین جزئیات حتی رنگ لامپ های ال ای دی دقت کنید. زیرا کمپانی اصلی محال است در کوچکترین جزئیات نیز اشتباه کند. حتی یکی از اختلافات جنس مغازه دار با کالای داخل وب سایت رسمی را جدی بگیرید و بدانید که حتما این جنس تقلبی است و از خرید آن خود داری کنید.