تعویض فیلتر یخچال هر چند وقت یک بار انجام شود؟

تعویض فیلتر یخچال

یکی از بخش های مهمی که در یخچال های مدرن مورد استفاده قرار می گیرد. فیلتر آب است. اما یکی از دغدغه های کاربران این است که مدت زمانی که برای تعویض این فیلتر لازم است چقدر است؟ بنابراین تصمیم گرفتیم در این مطلب دارین مارکت زمان تعویض فیلتر یخچال فریزر را به شما گفته و در مورد نحوه آن شما را راهنمایی کنیم. با ما همراه باشید.

فواید وجود فیلتر آب در یخچال

بیشتر یخچال ها و فریزر های امروزی دارای آب سردکن و یخ ساز می باشند. بنابراین برای تصفیه آبی که در این قسمت ها قرار دارد به یک دستگاه نیاز داریم. به همین سبب کمتر یخچال و یا فریزری را می بینید که دستگاهی برای از بین برند رسوبات داخل آب نداشته باشد. اما از جمله فواید وجود فیلتر آب در یخچال می توان به موارد زیر اشاره کرد.

تصفیه آب

شفاف شدن بلور های یخ

از بین برند باکتری ها و از بین برند کلر موجود در آب

جلوگیری از رسوب گرفتگی یخچال

وجود دکمه هشدار فیلتر

اغلب زمان درستی را در نظر نگرفته ایم که چه زمانی برای تعویض فیلتر یخچال مناسب است؟ از این رو برای زمان تعویض دکمه هشداری را در نظر گرفته اند که با فرا رسیدن زمان عوض کردن فیلتر روشن می شود.

به طور تقریبی هر 6 ماه یک بار لازم است که فیلتر یخچال خود را تعویض کنید. اما این مدت زمان تقریبی است و به شرایط استفاده و نوع یخچالی که استفاده می کنید نیز بستگی دارد.

توصیه دارین مارکت

دارین مارکت به شما پیشنهاد می کند قبل از تصمیم گیری برای عوض کردن فیلتر یخچال خود اول دفترچه راهنما را بررسی کنید. ولی در صورتی مشاهده موارد زیر حتما به نمایندگی یخچال خود برای تعویض فیلتر زنگ بزنید.

روشن شدن چراغ هشدار

تمیز نکردن کافی آب

تصفیه حدود 1500 لیتر آب

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.