تلویزیون های گیمینگ و راهنمای خرید آن

تلویزیون های گیمینگ

نسل جوان امروز زمان زیادی را پای بازی های هیجان انگیزی می گذرانند که به تصاویر و صدای رسا نیاز دارند. بعد از لپ تاپ ها و گوشی های گیمینگ، تلویزیون هایی توسط کمپانی های چون سونی و ال جی طراحی شده که به آن ها تلویزیون های گیمینگ می گویند. اما به نظر شما در هنگام خرید این نوع تلویزیون باید به کدام نکات توجه کرد؟ در این مطلب دارین مارکت مواردی که باید به آن ها توجه کنید را در اختیار شما قرار می دهیم.

برای خرید تلویزیون های گیمینگ به چه مشخصاتی نیاز داریم

اولین نکته که در هنگام خرید تلویزیون های گیمینگ مشخصات آن است. قدرت پردازد و کیفیت تصاویر و… مواردی است که باید به آن دقت کنید. اما بهترین و کامل ترین مشخصات برای این نوع تلویزیون باید شامل موارد زیر باشد. البته به یاد داشته باشید ممکن است برخی از دستگاه ها کمی اعداد شان با این موارد متفاوت باشد ولی می توانید با این استاندارد میزان مناسب بودن آن را بسنجید.

تاخیر ورودی: 30%

سرعت پاسخ دهی: 25%

کنتراست: 20%

حداکثر روشنایی پنل در حالت HDR: %15

حداکثر روشنایی پنل در حالت SDR: %10

زاویه دید: 7%

رفلاکس پنل: 3%

قیمت شان چقدر است؟

شاید با خود فکر کنید که تلویزیون هایی که برای بازی طراحی شده اند بسیار گران می باشند. اما برخلاف تصور شما، شرکت هایی مانند ال جی و سونی انواع تلویزیون هایی را برای بازی طراحی کرده اند که بسیار خوش قیمت می باشند. اما هنگام خرید حتما سعی کنید به خوبی دقت کنید و علاوه بر قیمت به سایر امکانات و ویژگی هایی که باید این تلویزیون ها داشته باشند دقت کنید.

منحنی یا تخت؟

تلویزیون های مخصوص گیمینگ در دو مدل منحنی و تخت در بازار وجود دارند. اما نکته مهم این است که اگر فضای کوچکی در اختیار دارید، تلویزیون های تخت بهترین انتخاب برای شما خواهند بود. اما اگر فضای بسیار بزرگی داشته و میخواهید تمام و کمال از بازی لذت ببرید پس بر روی تلویزیون های منحنی حساب کنید. این نوع تلویزیون با انحنای خود شما را بیش از پیش وارد دنیای بازی کرده و بیشتر از آن لذت خواهید برد.

صدا و تصویر با کیفیت

نکته آخری که توصیه می کنیم حتما به آن توجه کنید، کیفیت صدا و تصویر است. بدون شک صدای واضح و رسا و تصویر  4K می تواند تجربه لذت بخش تری از بازی را به شما ارائه کند.

[imagebox image_url=”12585″ image_hover=”disable” url=”https://instagram.com/darinmarket_com?utm_source=ig_profile_share&igshid=1dl5klrr4st8e”]
[imagebox image_url=”12586″ image_hover=”disable” url=”https://t.me/Darinmarketbaneh”]
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.