تلویزیون های 3 بعدی از رده خارج شده

تلویزیون های 3 بعدی از رده خارج شده

هنوز هم برخی از مشتریان ما هنگام سفارش انواع تلویزیون خود در مورد قابلیت 3 بعدی بودن آن ها سوال می پرسند. اما غافل از این که تلویزیون های 3 بعدی به تاریخ پیوسته اند. تکنولوژی جذاب اما نا کارآمدی که تنها چند سال مردم را به خود جذب کرده و دیگر از رده خارج شد. در این مطلب دارین مارکت دلایل از رده خارج شدن آن را بیان می کنیم.

تلویزیون های 3 بعدی یک فناوری گران قیمت

اولین و تنها کمپانی هایی که شروع به ساخت تلویزیون های 3 بعدی کردند کمپانی های ال جی و سونی بودند. در ابتدای معرفی این نوع تلویزیون با قیمت های نجومی رو به رو شدیم که مشخصا تنها اقشار خاصی که توانایی تهیه آن را داشتند طرفداران این فناوری بودند.

اما چندی نگذشت مردم عادی نیز به خرید نسخه های ارزان قیمت آن روی آوردند. فناوری که برای دیدن آن به عینک نیاز داشتید و تصاویر را در محیط حس می کردید. حالتی مانند توهم که می شد با آن فیلم پارک ژوراسیک را دید و فکر کرد که دایناسور ما را هم خواهد بلعید. اما این توهم و تماشای تصاویر 3 بعدی علاوه بر گران بودن عوارضی نیز داشت.

عوارض ناراحت کننده تلویزیون های 3 بعدی

شاید برای 2 الی 3 بار تجربه این فناوری جذاب باشد. اما در حقیقت کسانی که در طولانی مدت از تلویزیون 3D استفاده کردند به مرور زمان دچار سردرد های شدید و سرگیجه می شدند. همچنین برخی کودکان که درک درستی از فیلم های سینمایی نداشتند دچار ترس های خفیفی شده بودند که نتیجه ناکارآمد بودن فناوری 3 بعدی سازی تصاویر در تلویزیون سونی و تلویزیون ال جی بود.

سایر مشکلات تلویزیون های 3 بعدی

تنها این مشکلات نبودند که انواع تلویزیون 3D را از رده خارج کردند. بلکه مشکلات دیگری نیز از محبوبیت آن کاسته و کم کم آن را از بازار ها حذف کردند.

گران قیمت بودند: همان طور که گفتیم این نوع تلویزیون بسیار گران بودند. قیمت برخی از مدل های آن به نسبت مدل های دیگر بیش از 30 درصد گران تر بود.

مصرف بیش از حد برق: تمام کسانی که از تلویزیون های 3D استفاده می کردند، گزارش کرده اند که مصرف برق این تلویزیون ها بسیار زیاد است.

بدون عینک قابل استفاده نیست: در تمام مدت تماشای برنامه های خود با فناوری 3 بعدی باید عینک مخصوص آن را به چشم داشتید تا بتوانید از آن استفاده کنید. در نتیجه این مورد برای بسیار آزار دهنده بود.

عدم پشتیبانی از بازی های ویدئویی: گیمر ها خوب می دانند که زمان معرفی این فناوری کسی به آن ها اهمیتی نداد زیرا بازی ها به طوری ساخته نمی شدند که بتوانند از آن در تلویزیون های 3 بعدی سازی شده استفاده کنند.

گران بودن دیسک های بلو-ری: برای این که بتوانید تصاویر را به صورت 3 بعدی ببینید باید آن ها را بر روی یک دیسک بلو-ری منتقل می کردید. به خودی خود شاید این مشکل زیاد بدی نباشد. اما زمانی این گزینه مشکل به حساب آمد که این دیسک ها بسیار گران قیمت شدند. متاسفانه آن زمان این نوع دیسک نیز در ایران به شدت کمیاب بودند.

نظر دارین مارکت

دارین مارکت به عنوان فروشگاه لوازم خانگی در بانه معتقد است انواع تلویزیون سونی و انواع تلویزیون ال جی همچنین سایر برند هایی که انواع تلویزیون های هوشمند و همچنین با کیفیت عالی 4K عرضه می کنند بهترین جایگزین برای تلویزیون های 3D می باشند. می توانید در فروشگاه دارین مارکت انواع تلویزیون با کارایی ها و فناوری های روز دنیا را مشاهده کنید

[imagebox image_url=”12585″ image_hover=”disable” url=”https://instagram.com/darinmarket_com?utm_source=ig_profile_share&igshid=1dl5klrr4st8e”]
[imagebox image_url=”12586″ image_hover=”disable” url=”https://t.me/Darinmarketbaneh”]
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.