تلویزیون 4k بخریم یا نخریم؟

تلویزیون 4k

هر فناوری نوینی که ارائه می شود در ابتدا با چالش های زیادی رو به می شود. یکی از فناوری های نوینی که طرفداران کمی هم ندارد، تلویزیون 4k است. در واقع این فناوری نوعی از کیفیت تصویر است که نسبت به مدل های اچ دی و فول اچ دی بسیار با کیفیت تر می باشد. اما به نظر شما این تلویزیون ها چه مزایا و معایبی دارند و خرید آن ها درست است یا خیر؟

کیفیت تصویر 4k چیست؟

تلویزیون ها جعبه های جادویی هستند که از همان سیاه و سفید تا نسل جدیدشان بسیار محبوب هستند. همین محبوبیت سبب شده تا تمام تولید کنندگان لوازم خانگی روز به روز به فکر ارتقای بیشتر این محصول باشند. تصاویر بعد از آنالوگ، به اچ دی، فول اچ دی و اکنون به 4k تبدیل شده اند. در واقع 4k نشان دهنده کیفیت تصویر یک تلویزیون است.

مزایای خرید تلویزیون 4k

کیفیت عالی تصاویر: اولین و جذاب ترین نکته در خصوص تلویزیون های 4k کیفیت عالی تصاویر آن ها است. تصاویری جذاب و خیره کننده که هر بیننده ای را مجذوب خود می کند. کیفیت تصویر این نوع تلویزیون 3840* 2160 پیکسل می باشد.

قیمت مناسب: شاید با خود فکر کنید چنین تلویزیونی با چنین کیفیت تصویری بسیار گران قیمت است. اما در واقع این طور نیست و قیمت های آن نسبت به 2 سال پیش که این فناوری تازه معرفی شده بود بسیار منصفانه است.

افزایش پشتیبانی: این روز ها فیلم، بازی ها و حتی آهنگ های زیادی روانه بازار شده اند که از فرمت 4k پشتیبانی می کنند. بیشتر فیلم هایی که بر روی یوتیوب و نتفلیکس نیز قرار دارند با این فرمت هماهنگ شده اند.

نمایش تصاویر با کیفیت پایین تر: از جمله برجسته ترین ویژگی تلویزیون 4k این است که می تواند تصاویر و فیلم هایی که فرمت های پایین تری نیز دارند را نشان می دهد. این یعنی بدون محدودیت می توانید با این تلویزیون هر چه دوست دارید با فرمت های پایین تر نیز نگاه کنید.

بخریم یا نخریم؟

اکنون سوال اینجا است که این تلویزیون را بخریم یا نخریم؟ در پاسخ باید بگوییم که دارین مارکت پیشنهاد می کند تنها در صورتی تلویزیون هایی با این وضوح تصویر خریداری کنید که اول با سایز بزرگ باشند دوم در مکان بزرگ قرار بگیرند. زیرا تشخیص وضوح تصویر و کیفیت 4k در تلویزیون های کوچک مثلا زیر 40 اینچ سخت خواهد بود.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.