تمیز کردن فرش با بخارشو

تمیز کردن فرش با بخارشو

ما ایرانی ها سنت خانه تکانی را معمولا سالی دوبار به جا می آوریم. آنم قدیم ندیم ها هم که تمام فرش ها را صبح زود وسط حیاط پهن می کردیم و با آب و پارو و انواع و اقسام مواد شوینده به جان فرش بخت برگشته می افتادیم. تازه کلی هم از این که فرش را رنگ و رو رفته کرده ایم هم به خودمان افتخار می کردیم. اما خب از بحث نصیحت هایی که آب کم است و به فکر آیندگان باشیم که بگذریم، کار با یک بخارشو از هر چیزی نکو تر است. چطور؟ تمیز کردن فرش با بخارشو از آن دسته کارهایی است که اگر یک بار انجام دهید برای همیشه طرفدارش می شوید. دارین مارکت در این مطلب شما را با ترفند این تمیز کاری سریع و راحت آشنا می کند.

یک روز آفتابی را انتخاب کنید!

بهترین روز برای استفاده تمیز کردن فرش با بخارشو یک روز آفتابی است. صبح زود با طلوع آفتاب کار را شروع کنید. بهترین کار هم این است که تمام وسایل را از اتاق خارج کنید. مقدار مناسب مواد شوینده مخصوص بخارشو را داخل مخزن بخارشو بریزید و به همراه آب مخلوط کنید.

حالا از بالای اتاق به سمت درب شروع به تمیز کردن کنید. چندین بار این کار را تکرار کنید تا فرش به خوبی پاکیزه شود و لکه ها از بین بروند. حتما یک جفت دمپایی رو فرشی هم به پا کنید تا از تماس مستقیم پوست پا با مواد شوینده درون بخار آب جلوگیری کنید.

بعد از تمیز شدن فرش دوباره بخارشو را از آب پر کنید اما این بار دیگر نیازی به مواد شوینده نیست. فقط آب خالی برای شست و شوی نهایی استفاده می شود. چندین بار هم با بخار آب فرش را خوب تمیز کنید.

هوای تازه و خشک کردن فرش ها

در آخر پنجره ها را باز کنید تا آفتاب فرش را خشک کند. اگر به باز کردن پنجره ها اعتقادی ندارید می توانید سیستم تهویه را روشن کنید!

خانه تکانی و حساسیت به مواد شوینده

در این کش مکش های ما با خانه تکانی برخی قیافه ای زار به خود گرفته و به این فکر می کنند: منی که به مواد شوینده حساسیت دارم چکار کنم؟

خب اصلا جای نگرانی نیست می توانید از سرکه سفید استفاده کنید. به جای مواد شوینده می توانید از سرکه در بخارشو استفاده کنید. نصف مخزن را با آب و نصف دیگر را با سرکه پر کنید. نگران بوی آن هم نباشید که به سرعت رفع می شود. فقط کافی است پنجره ها را باز کنید تا هوا درون خانه به جریان بیفتد.

جوش شیرین و وانیل

بوی خوب خانه تمیز همه خستگی را از تن و بدن خارج می کند. اما فن آخر فوت کوزه گری است که می خواهم به شما یاد بدهم. دوست دارید بوی خوب وانیل در خانه بپیچد و حس تمیزی را چندین برابر کنید؟ به برق زدن و شفاف شدن تار و پود فرش و مبل علاقه دارید؟

از جوش شیرین و وانیل استفاده کنید!

مقداری جوش شیرین و وانیل را بر روی فرش ها و مبل هایتان بپاشید. یک ساعت صبر کنید و سپس با جاروبرقی به جان آن ها بیفتید. بوی خوب وانیل تمام خانه را می گیرد.

این هم از یک خانه تکانی کم خرج و تر و تمیز!

[imagebox image_url=”12585″ image_hover=”disable” url=”https://instagram.com/darinmarket_com?utm_source=ig_profile_share&igshid=1dl5klrr4st8e”]
[imagebox image_url=”12586″ image_hover=”disable” url=”https://t.me/Darinmarketbaneh”]
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.