تمیز کردن پشت قابلمه [ ویدیو آموزشی تمیز کردن سیاهی پشت قابلمه ]

تمیز کردن پشت قابلمه

سوالی که برای اکثر بانوان پیش میآید، آیا تمیز کردن پشت قابلمه امکان پذیر است؟ بله تمیز کردن سیاهی پشت قابلمه امکانپذیر می باشد پس با دارین مارکت همراه باشید و در انتها ویدیو آموزشی هم قرار دادیم.

 

پاک کردن پشت قابلمه با مایع ظرفشویی و آب داغ

راهی ساده که همه ی شما قطعا بدین شکل اقدام به تمیز کردن سیاهی پشت قابلمه کرده اید. با استفاده از آب داغ و اسکاج و مایع ظرفشویی می توانید سوختگی و سیاهی پشت قابلمه های چدنی و تفلون را برطرف کنید.

 

پاک کردن پشت قابلمه با سرکه سفید

برای این کار لازم است مقداری سرکه را روی پشت قابلمه ریخته و با استفاده از یک ابر یا اسکاج آن را شستشو دهید. این روش را امتحان کنید و از برطرف شدن لکه های سیاه  پشت قابلمه های چدنی و تفلون لذت ببرید.

 

رفع سیاهی پشت قابلمه با جوش شیرین و آب اکسیژنه

برای پاک کردن سیاهی و لکه های پشت قابلمه مقداری جوش شیرین با آب اکسیژنه را مخلوط و ترکسیب کنید و به صورت یک لایه ضخیم روی قسمت سوخته به مدت 10 دقیقه قرار دهید و سپس با اسکاچ بشویید.

 

پاک کردن سیاهی پشت قابلمه با بکینگ پودر و سرکه سفید

برای پاک کردن پشت قابلمه تفلون و چدن 2 قاشق غذاخوری بیکینگ پودر را در ظرفی ریخته و با آب مخلوط کنید. بعد از مخلوط شدن کامل اسکاچ را در محلول فرو کرده و با آن به جنگ چربی ها بروید! می توانید سرکه سفید را هم به این محلول اضافه کنید.

 

پاک کردن پشت قابلمه با مواد پاک کننده

علاوه بر سرکه سفید و جوش شیرین می توانید از لکه برهای رایج در آشپزخانه هم استفاده کنید مثل مواد سفید کننده و گاز پاک کن

 

پاک کردن پشت قابلمه با محلول سرکه و آب اکسیژنه و جوش شیرین

برای استفاده از این مواد برای تمیز کردن سیاهی پشت قابلمه تفلون و چدن به این روش که جوش شیرین را روی محل مورد نظر ریخته و آب اکسیژنه روی آن بریزید به مقداری که کمی مرطوب شود.
بگذارید به مدت 10 دقیقه در این حالت بماند،بعد از آن سرکه سفید روی آن اسپری کنید و اجازه دهید 1 ساعت مواد روی ظرف بماند، بعد با اسکاج و آب کاملا بشویید .
تا اینجا با برخی روش های رایج تمیز کردن سیاهی پشت قابلمه آشنا شدیم. در ادامه پیشنهاد میکنم ویدیو زیر را ببینید تا سایر روش های تمیز کردن پشت قابلمه را یاد بگیرید.

منبع ویدیو: بانوی باسلیقه

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.