تنظیمات تلویزیون سامسونگ TU7000

تنظیمات تلویزیون سامسونگ TU7000

یکی از مشخص ترین کارهایی که برای نصب تلویزیون مورد استفاده قرار می گیرد شخصی سازی تنظیمات می باشد. برای تنظیمات تلویزیون سه قسمت وجود دارد که شامل منو اصلی و منو مخفی و تنظیمات سریع می شود که از آن برای تغییر مواردی همچون حالت صدا و تصویر و یا تایمر خاموشی از طریق رابط کاربری استفاده می شود. منو مخفی نیز به وسیله کنترل مادر به نمایش در می آِید که می توانید به وسیله آن قابلیت هایی مثل حالت هتل را فعال کنید. تلویزیون TU7000 با قاب خیلی خیلی نازک، پایه دو طرفه ارگونامیک و طراحی یکدستش اشاره کنم.

 

تنظیمات تصویر

در این بخش می توان به سه گزینه ی حالت تصویر و تنظیمات اندازه عکس و همچنین تنظیمات کارشناسی اشاره نمود. شما با استفاده از این سه گزینه به راحتی می توانید تنظیمات تلویزیون TU7000 را در دست داشته باشید. در حالت تصویر، گزینه های پویا، استاندارد، طبیعی و سینمایی وجود دارند که حالت پویا از روشنایی بیشتری نسبت به حالت استاندار برخوردار است و در حالت سینمایی نیز گزینه های بیشتری جهت شخصی سازی در اختیار شما قرار می گیرد:

  • پویا : تصویر را در محیط های روشن، پرنور و واضح تر به نمایش می گذارد.
  • استاندارد : در حالت پیش فرض قرار گرفته و برای مکان های عمومی مناسب می باشد.
  • طبیعی : خستگی چشم را کاهش داده و لذت دیدن صحنه های جذاب را افزایش می دهد.
  • سینمایی : برای تماشای تلویزیون یا فیلم در اتاق تاریک مناسب است.

 

 

 

تنظیمات کارشناسی

در این تنظیمات نیز گزینه های زیادی وجود دارد تا به راحتی به تصویر مورد علاقه خود دست بیابید. در قسمت پایین برای شما عکسی قرار می دهیم که براحتی می توانید با توجه به آن بخش تصویری تلویزیون خود را تنظیم کنید اما در قسمت روشنایی و نور زمینه شما باید با توجه به محیطی که در ان قرار دارید تنظیم نمایید. به طور مثال وضوح به بهبود دقت تصویر با تنظیم سطوح کمک می کند که با نزدیک شدن به مقدار 20 دقت تصویر افزایش می یابد.

 

 

نمای واضح دیجیتال و تقویت درخشندگی

زمانی که شما حالت سینما را انتخاب می کنید هر کدام ویژگی خاصی به تصویر می بخشند ولی بهتر است در حالت پیش فرض آنها تغییری ایجاد نکنید. در صورتی که از تنظیمات اعمال شده خود راضی نبودید می توانید با انتخاب آخرین گزینه تحت عنوان تنظیم مجدد تصویر همه تنظیمات این بخش را به حالت اولیه ی خود باز گردانید.

 

 

تنظیمات صدا

تلویزیون tu7000 سامسونگ دارای دو بلندگو 10 وات بوده که در کل توان خروجی آنها 20 وات می باشد؛ از طریق قسمت تنظیمات می توانید حالت صدا را بسته به نیاز خود انتخاب کنید و حالت هایی همچون eARC و یا صدای دیجیتال را نیز فعال کنید. شما در این قسمت می توانید خروجی صدا را با بلوتوث به اسپیکر ها متصل کنید. با فعال کردن گزینه صدای خودکار میزان صدا، بسته به نوع محتوا کم و زیاد می کند.

 

ویژگی های هوشمند

با فشار دادن دکمه Home در روی ریموت کنترل رابط کاربری تلویزیون به صورت مشبک از قسمت زیرین نمایان می شود که بر پایه سیستم عامل ،Tizen  برنامه ریزی شده و شما به راحتی می توانید برنامه های مورد علاقه ی خود را نصب کرده و به آن دسترسی آسان داشته باشید.

 

مطالب پیشنهادی:

وصل كردن گوشی به تلويزيون ال جی ( نمایش صفحه گوشی روی تلویزیون )

منو مخفی تلویزیون ال جی

قابلیت های کنترل جادویی تلویزیون الجی

 

 

 

موارد کلی

شبکه، مدیریت سیستم، مدیر دستگاه خارجی، راهکار صرفه جویی، قابلیت دسترسی، ویژگی های مجدد و تنظیم مجدد همگی از جمله مواردی هستند که در این بخش تعبیه شده و آن را به یکی از کاربردی تزین بخش ها تبدیل می کند. به کمک بخش شبکه می توانید تلفن همراه خود را به تلویزیون متصل کرده و با آن دستگاه را خاموش روشن کنید. یکی دیگر از ویژگی های این قسمت مدیر دستگاه خارجی می باشد که با استفاده از آن می توانید دامنه سیگنال ورودی برای اتصالات HDMI را کنترل نمایید.

 

 

قابلیت دسترسی آسان

قابلیت دسترسی نیز به شما کمک می کند تا برای افرادی که اختلالات بینایی و شنوایی دارند کمک حال آنان باشد و این عملکرد به گونه ی راهنمای صوتی، توصیف صوتی، زیرنویس، درخشندگی بالا، بزرگ کردن و… را ایجاد می کند. آخرین قسمت مربوط به بخش پشتیبانی می باشد که امکان به روزرسانی سیستم، خود عیب یابی، می باشد. چنانچه مشکلی در تصویر، صدا به وجود آمد شما می توانید با استفاده سیستم عیب یاب خودکار مشکل را پیدا کرده و آن را تنظیم نمایید.

 

 

در این مقاله سعی شد موارد کلی تنظیمات تلویزیون سامسونگ TU7000 شرح داده شود. اگر شما هم تجربه ی جدیدی دارید از طریق فرم زیر با ما به اشتراک بگذارید.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *