جمع شدن آب در ماشین ظرفشویی

جمع شدن آب در ماشین ظرفشویی

از مسائلی که بسیاری از شما مخاطبین ممکن است درگیر آن شوید، علت جمع شدن آب در ماشین ظرفشویی خاموش است. البته باید این را درنظر گرفت که اگر مقدار کمی آب بعد از اتمام کار در ظرفشویی باقی بماند طبیعی ست. اگر مقدار باقی مانده بیش از حد باشد، به احتمال زیاد یکی از قطعات داخلی ظرفشویی دچار مشکل شده است. در ادامه با دارین مارکت همراه باشید و تعمیر مشکل عدم تخلیه آب در ماشین ظرفشویی را بصورت ویدیو هم آماده نموده ایم.

 

علت تخلیه نشدن آب ظرفشویی

از مواردی که ممکن است مشکلاتی برای ماشین ظرفشویی شما پیش بیاورد، خالی نشدن آب ماشین ظرفشویی می باشد. پیش از انجام هر کاری ، در صورت عدم تخلیه آب در ماشین ظرفشویی بعد از اتمام برنامه شستشو ، دکمه ی لغو دستگاه را بزنید.در بعضی از ظرفشویی ها با فشردن دکمه ی لغو عملیات ، آب داخل آن تخلیه میشود. اگر با این کار باز هم مشکل پابرجاست ، مراحل زیر را با دقت بخوانید و گام به گام ان ها را بررسی و انجام دهید.

 

بررسی شلنگ تخلیه آب

حتما حتما دقت کنید که ماشین ظرفشویی به برق متصل نــباشد.

  • شیر آب متصل به ظرفشویی را ببندید
  • شلنگ اتصال آب را از ظرفشویی جدا کنید
  • اگر ظرفشویی در کابینت است ، به آرامی آن را بیرون آورده طوری که به پشت آن دسترسی داشته باشید
  • با کنار زدن صفحه ای در پشت ماشین ظرفشویی به شلنگ تخلیه دسترسی پیدا نمایید.
  • شلنگ تخلیه را بررسی کنید که مانعی در آن وجود نداشته باشد
  • دقت داشته باشید که شلنگ پیچ خوردگی نداشته باشد

برای راحتی کار میتوانید شلنگ را از ماشین ظرفشویی جدا نموده و قشنگ داخل آن را شستشو دهید که اگر جرمی داخل آن باشد ، رها سازی گردد و سپس مجدد شلنگ را به ظرفشویی متصل کنید.

با انجام مراحل بالا ، یکبار دیگر ظرفشویی را در حالت زمان کم روشن و برنامه شستشو به آن بدهید و بررسی کنید آیا مشکل جمع شدن آب در ماشین ظرفشویی رفع شده است یا خیر.

 

بررسی پمپ تخلیه

جهت بررسی پمپ تخلیه آب پیشنهاد میشود دو ساعت یا بیشتر ، ماشین ظرفشویی خاموش باشد. علت این امر جلوگیری از سوختن دستگاه همچنین خنک بودن قطعات و ساده تر بودن بررسی میباشد.

  • پمپ تخلیه را از ماشین ظرفشویی خارج نمائید. (پمپ تخلیه پشت پنلی قرار دارد که میتوانید با ضربه آهسته آن را باز کنید)
  • معمولا باقی مانده ی غذا ، مانع از کارکرد صحیح ماشین ظرفشویی میشود.
  • بازوی پمپ تخلیه را بررسی کنید. این بازو به دو فنر متصل است. اگر فنرها آسیب دیده اند آنها را تعویض کنید.
  • بازو به وسیله دو عدد سیم به قطعه ی مغناطیسی متصل است. آن ها را نیز چک کنید.

بعد از بررسی و انجام مراحل بالا، یکبار دیگر با زمانبندی کوتاه برنامه ی شستشو به ظرفشویی بدهید. ببینید آیا مجدد آب داخل آن میماند یا خیر؟

 

نکته ی حائز اهمیت که باید به آن توجه ویژه ای داشت،  این است که ظروف را با باقی مانده های غذا روی آنها در داخل ماشین ظرفشویی قرار ندهیم.

 

بصورت خلاصه ای علت جمع شدن آب در ماشین ظرفشویی خاموش شرح داده شد. بیشتر ظرفشویی ها با انجام مراحل بالا مشکل شان رفع گردیده است. پیشنهاد می شود ویدیو زیر را هم مشاهده بفرمائید تا ضمن انجام مراحل بالا ، نکات جدیدی هم که در آن است نتیجه بخش باشد.

 

ویدیو مشکل عدم تخلیه اب در ماشین ظرفشویی

 

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.