یخچال فریزر من باید چه خصوصیاتی داشته باشد؟

خصوصیات یک یخچال فریزر مناسب

خصوصیات یک یخچال فریزر مناسب برای ما چیست، از رایج ترین سوالات مشتریان ما است. این سوال نشان از هوش و ذکاوت شما دارد، چون همیشه توصیه می کنیم برای خرید محصولات خانگی خود بی گدار به آب نزنید. با شناخت نیازهای خود به دنبال محصولی خواهید رفت که کاملا نیازهای شما را رفع کند. پس تصمیم گرفتیم در یک راهنمای خرید کاربردی و مختصر، مشخصه های مهم یخچال فریزرها را توضیح دهیم.

آیا همیشه یخچال فریزر بزرگ مناسب تر است؟

متاسفانه همواره مشتریان ذهنیت خوبی از حجم یخچال فریزر مناسب خود ندارند. عوامل زیادی این حجم را کنترل می کنند، مثلا: ارتفاع سقف آشپزخانه، وضعیت کابینت های شما، جمعیت خانواده و نیاز و انتظار شما از یک یخچال فریزر. بدلیل اینکه برای محاسبه فوت در هر کدام از برندها و مدل ها از روش متفاوتی استفاده می شود، بهتر است از لیتر برای معرفی حجم استفاده کنیم.

اگر خانواده شما متشکل از دو یا سه نفر است، احتیاجی به یخچال فریزر 700 لیتری ندارید. در واقع 300 لیتر نیاز شما را کاملا برطرف می کند. البته باز بستگی به شما دارد که چه موادی درون محصول خود خواهید گذاشت. برای خانواده های 5 نفره و بیشتر توصیه می شود به دنبال یخچال فریزر با حجم بیش از 500 لیتر باشند. البته مدل های ساید بای ساید، دوقلو، بالا پایین و… تفاوت هایی با هم دارند که در ادامه بررسی خواهیم کرد.

تفاوت انواع یخچال فریزرها:

مشتریان ما همیشه در میان نوع یخچال فریزر انتخابی خود سردرگم بوده اند، به خصوص میان ساید بای ساید و دوقلو. باید بدانید با توجه به شرایط محیط شما هر کدام تمایزی بر دیگری دارند.
ساید بای ساید که در حال حاضر از سایرین محبوب تر است نیاز به فضایی از قبل تعیین شده دارد. به این معنی که باید در هنگام طراحی کابینت های خود، فضایی را برای آن معین کرده باشید.
اما یخچال و فریزر دوقلو هرکدام می توانند در جایی مجزا باشند. در یخچال فریزرهای بالا پایین، یخچال و فریزر بر روی هم قرار دارند و گزینه ای مناسب برای منازل بسیار کوچک است. به صورت تقریبی می توان ابعاد یخچال فریزرها را چنین تعریف کرد؛

  • ساید بای ساید: حدود 140 سانتی متر عرض و حدود 60 سانتی متر عمق.
  • دوقلو: هر کدام از یخچال و فریزر حدود 60 سانتی متر عرض و درکل 120 سانتی متر عرض دارند. عمق آنها نیز حدود 60 سانتی متر است.
  • مدل های بالا پایین: معمولا 80 تا 90 سانتی متر عرض دارند و عمق مانند دو نوع قبلی است.

در مورد ارتفاع نیز تقریبا همه آن ها بین 170 تا 185 سانتی متر ارتفاع دارند.

اگر نیاز به حجم بالایی دارید یخچال فریزرهای دوقلو بیشترین حجم را دارا هستند. این در حالی است که ساید بای ساید بدلیل یخساز و امکانات جانبی قسمتی از حجم خود را از دست می دهند. اما همانطور که گفتیم ساید بای ساید از یخساز و تصفیه آب و … بهره می برد.

نوع موتور و قطعات داخلی:

در توصیه های مربوط به خرید لوازم خانگی، نوع موتور و کمپرسور از نکات مهم است. در واقع قدرت، میزان مصرف انرژی و استهلاک کالا مستقیم به موتور ربط دارد. یخچال فریزر ها نیز از این قاعده مستثنی نیستد. برندهای برتر دنیا به موتور های اینورتر رو آورده اند که خود تقسیم بندی دارد.

اگر شما یخچال فریزر اینورتردار بخرید، پول بیشتری پرداخت خواهید کرد. اما مزیت های آن کاملا ارزش این پرداخت را دارد. کاهش بسیار زیاد مصرف و نرخ انرژی مصرفی در کنار قدرت زیاد و ماندگاری از این مزیت هاست. در واقع دیگر هیچ کارشناسی خرید محصولات خانگی با موتورهای عادی را پیشنهاد نمی دهد.

دل بستگی به یک ویژگی خاص دارید؟

هر کدام از برندها یا مدل ها داراری قابلیتی خاص در محصولی هستند که در سایرین وجود ندارد. مثلا کنترل هوشمند و تشخیص هوشمند در یخچال فریزرهای ال جی از این نوع اند. یا اینکه مایل هستید که از محصولات بوش یا… استفاده کنید، بستگی به سلیقه شخصی شما دارد.

چه پولی برای چه یخچال فریزری لازم است؟

توجه کنید که قیمت یخچال فریزر متنوع است و به خصوصیات متنوعی وابسته است. مثلا موتور اینورتر هزینه پرداختی را بالا می برد. فیلتر های بهداشتی در یخچال فریزر که حتما توصیه می شوند، گران تر هستند. این فیلترها تازگی و ماندگاری مواد شما را چند برابر می کنند. البته نوع برند هم در قیمت ها موثر است. محصولات برندهایی مانند ال جی و سامسونگ معمولا نسبت به برندهای دیگر گران تر هستند.

در جمع بندی خصوصیات یک یخچال فریزر مناسب با توجه به بودجه پرداختی خود سعی کنید محصولی با برچسسب انرژی A بخرید. فیلتر بهداشتی، موتورهای پیشرفته حائز اهمیت هستند.

زیبایی محصول، حجم آن و وجود قابلیت های متنوع و جانبی کاملا بسته به نیاز شخصی شماست.

دارین مارکت آماده پاسخگویی به سوالات بی پاسخ شماست.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.