دلیل خاموش شدن جاروبرقی بوش چیست؟

علت خاموش شدن جاروبرقی بوش

از وسایل پرکاربرد و ضروری هر خانه ای، جاروبرقی است که در هفته چند بار مورد استفاده قرار میگیرد. این وسیله ی پرکاربرد در برندها و مدل های بسیار متفاوتی در بازار عرضه شده و کارایی و کیفیت هر کدام متفاوت میباشد. در این مطلب از وبسایت دارین مارکت، دلیل خاموش شدن جاروبرقی بوش را بررسی میکنیم.

 

علت خاموش شدن جاروبرقی بوش

از متدوال ترین ایرادات جاروبرقی های بوش، خاموش شدن ناگهانی آن در زمان استفاده میباشد. این امر دلایل مختلفی میتواند داشته باشد اما قبل از اینکه راهکارهای تخصصی مورد بررسی قرار گیرد بهتر است بدانید که جاروبرقی بوش ، سنسور حرارتی دارد و در صورتی که به هر دلیل حرارت جاروبرقی بالا برود، دستگاه خاموش میشود. در عین حال گاهی ممکن است نوسان و اتصالی برق هم در خاموش شدن ناگهانی جاروبرقی بوش موثر باشد. چنانچه دو مورد بالا در مورد محصول شما مشکلی نداشت، پس ادامه ی این مطلب را بخوانید.

 

معیوب بودن موتور جاروبرقی بوش

از دلایلی که باعث داغ شدن بیش از حد موتور که در اصطلاح به آن آمپر کشیدن گفته میشود، ایراد در سیم پیچی یا کلکتور جاروبرقی است. این امر سبب آسیب دیدگی یا نیم سوز شدن دستگاه می شود.

در این شرایط به مدت نیم ساعت صبر کنید. در این مدت زمان مقداری موتور خنک می شود. حال مجدد دستگاه را روشن نموده چنانچه مشکل رفع گردید که ایراد جدی نیست، اما اگر بار دیگر ناگهانی خاموش گردید به احتمال زیاد ترموستات جاروبرقی ایراد دارد و باید توسط تعمیرکار جاروبرقی مورد بررسی قرار گیرد.

 

چرا جاروبرقی ناگهانی خاموش میشود

پر بودن کیسه ی جاروبرقی بوش

پر بودن کیسه ی جاربرقی سوای از هر برند و مدلی که باشد، منجر به فشار آمدن به موتور و در نهایت خاموش شدن آن میگردد. اگر میخواهید طول عمر جاروبرقی بالا باشد و دچار آسیب دیدگی نشود، بهتر است قبل از اینکه کیشه پُر شود اقدام به تعویض آن کنید. در غیر این صورت جاروبرقی داغ شده و باعث آسیب دیدگی موتور میشود. پیشنهاد میشود از کیسه های توصیه شده و فابریک جاروبرقی بوش همچنین الیاف نانو مورد استفاده قرار گیرد.

 

دلیل خاموش شدن جاروبرقی بوش

انسداد و کثیف بودن فیلترهای هوا یا هپا جاروبرقی بوش

انسداد فیلترهای هوا مانع از این رسیدن هوا به داخل موتور میشود که در نهایت منجر به داغ شدن موتور و مشکلاتی که در بالا توضیح داده شد میگردد. کثیف بودن فیلتر هپا مانع از خروج هوا از دستگاه و یا باعث انسداد هوای درون محفظه ی موتور میگردد و نتیجه ی این امر بالا رفتن دمای موتور و مشکلات عدیده ی آن میباشد.

همانطور که ذکر شد علت خاموش شدن جاروبرقی بوش ، کثیفی و انسداد فیلترهای آن است. توصیه می شود ماهی یک بار یا هر دو بار تعویض کیسه ی جاروبرقی، فیلترهای آن را بیرون آورده و اقدام به تمیز کردن آنها کنید. این امر در کم صداتر بودن جارو برقی هم بسیار موثر است.

علت خاموش شدن جاروبرقی بوش

وجود مانع یا گرفتگی در لوله های جاروبرقی بوش

به دلیل مشکل عدم مکش و کاهش قدرت دستگاه بعضی اوقات پیش می آید لوله های جاروبرقی دچار انسداد و گیرکردن مانعی در لوله های جاروبرقی گردد. پیشنهاد می شود در ابتدا لوله ی خرطومی سپس پارویی و در نهایت تلسکوپی را مورد بررسی قرار دهید. چنانچه در آن مانع یا حتی پُرزهای فرش و مو در آن گیر کرده بود میتوان بوسیله ی یک میله یا با فشار آب اقدام به رهاسازی آن نمائید.

 

دلیل خاموش شدن جاروبرقی بوش

قطع شدن سیم رابط جاروبرقی بوش

گاها مشاهده شده افرادی هستند که بدون توجه به متراژ سیم جاروبرقی، اقدام به کشیدن بیش از حد سیم و دستگاه میکنند. این امر باعث قطع شدن جریان برق در انتهای سیم متصل به دستگاه میشود که در نتیجه منجر به خاموش شدن جاروبرقی میگردد.

اگر به این مشکل برخوردید ، میتوانید قاب رویی دستگاه را بردارید. قطعه سیم‌جمع‌کن جاروبرقی را خارج و گرد و غبار روی آن را پاک کنید. فیوز را اول از قطعه جدا کنید. سپس ۲ سیم روشن و تیره رابط را جدا و سیم‌های جدید را در قطعه جاگذاری کنید. حالا مجددا فیوز را به قطعه سیم‌جمع‌کن جاروبرقی متصل نمائید. برای جلوگیری از این مشکل، سعی کنید که سیم برق را به آرامی از دستگاه بیرون بکشید.

 

علت خاموش شدن جاروبرقی بوش

 

تا اینجا به شایع ترین مواردی که دلیل خاموش شدن جاروبرقی بوش است اشاره شد. چنانچه هنوز هم جاروبرقی مشکل دارد میتوانید با تعمیرکار جاروبرقی مراجعه نمائید.

 

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.