راهکارهایی ساده برای افزایش ماندگاری لباسشویی

نکاتی در مورد ماشین لباسشویی

نکاتی در مورد ماشین های لباسشویی وجود دارند که هر چند به ظاهر ساده هستند، اما تاثیر زیادی در طول عمر آن دارند. توصیه می کنیم که در مورد هر کدام از لوازم خانگی خود، نکات مهم را بیاموزید. هزینه زیادی که برای این لوازم باید پرداخت شوند، نشان از هزینه بالای تعمیرات نیز می باشد. دارین مارکت در تلاش است که در مورد هر یک از لوازم خانگی نکاتی کاربردی را ارائه کند.

قرارگیری لباسشویی:

همواره سعی کنید که ماشین لباسشویی را حداقل با 5 سانتی متر فاصله از دیوار قرار دهید. همچنین از تراز بودن آن اطمینان حاصل کنید. در صورتی که محصول شما با کف تراز نباشد، با صدا و لرزشی غیرطبیعی مواجه خواهید شد.

سیم ارت را فراموش نکنید:

سیم ارت یا همان سیم اتصال به زمین امروزه در سیم کشی تمام منازل اجباری است. با تعبیه سیم ارت در مواقع رعد و برق یا اتصالات برق، نگران سوختگی یا آسیب لوازم برقی خود نیستید. سیم ارت، از بالاترین نقطه ساختمان شروع می شود و به عمق چند متری زمین منتهی می شود. در صورت مشکلات و اتصالات برقی، این سیم، برق را به زمین منتقل می کند.

بررسی فیلتر پمپ تخلیه حیاتی است:

هر چند هفته یکبار پمپ تخلیه را بررسی کنید تا از باز بودن و کار کردن آن مطمئن شوید. برای کاهش احتمال مشکلات مربوط به این پمپ، سعی کنید لباس های کوچک خود را با لباسشویی نشویید. البته چند اتفاق حاکی از رسیدن زمان تمیز کردن پمپ تخلیه می دهند. این نکات عبارتند از؛

  • افزایش لرزش و نویز دستگاه
  • تخلیه ی کُند آب
  • رطوبت بیش از حد معمول لباس ها پس از اتمام شست و شو
  • توقف های ناگهانی در زمان شست و شو

نکاتی در مورد درب لباسشویی:

درب لباسشویی متاسفانه از بخش هایی است که همیشه از بی توجهی خانواده ها رنج می برد. اما باید به سلامت آن کاملا اهتمام داشت. می توانید نکات زیر را به سادگی اجرا کنید.

الف) باز و بسته کردن درب را به آرامی انجام دهید. درب لباسشویی نسبتا ظریف است و باز و بسته کردن محکم می تواند مشکلاتی برای آن ایجاد کند.

ب) لاستیک پوشاننده درب را هر چند وقت یک بار تمیز کنید. این لاستیک می تواند محل مناسبی برای رشد قارچ ها و نهایتا ایجاد پوسیدگی باشد. آسیب این لاستیک باعث می شود که درب به خوبی بسته نشود و مشکلاتی جانبی پیش آید. به منظور جلوگیری از این اتفاق از سرکه کمک بگیرید. یک پارچه تمیز را با سرکه و آب نمناک کنید و لاستیک را با آن شستشو دهید. البته این عمل را برای مخزن یا همان دیگ لباسشویی هم انجام دهید.

با لباس های زیپ دار برخورد جدی کنید:

اگر می خواهید لباسی زیپ دار را داخل لباسشویی قرار دهید، ابتدا زیپ را کاملا ببندید و سپس لباس را پشت و رو کنید. در این حالت دیگر زیپ با جداره دیگ برخورد ندارد و به بدنه آن آسیب نمی زند. البته بسیاری از محصولات موجود در دارین مارکت ضد خش هستند و در برابر چنین برخوردهایی مقاوم اند.

مواد شوینده باید مناسب باشند:

مواد شوینده ای که کف زیادی تولید می کنند، به هیچ وجه پیشنهاد نمی شوند. این کف اضافی ممکن است رسوب کند و شرایط را برای حضور میکروب ها آماده کند. همچنین توجه کنید که از مواد شوینده بسیار کمی استفاده کنید. چون در لباسشویی ها میزان مصرف آب در هر چرخه شست و شو کاهش یافته است، طبیعتا مواد شوینده کمتری نیاز است.

این مقدار برای سفید کننده و نرم کننده باز هم کمتر است. در واقع ما برای استفاده از نرم کننده یک قاشق مربا خوری و برای سفیدکننده دو قاشق غذا خوری پیشنهاد می دهیم.

درب را پس از شستشو باز کنید:

بعد از اتمام شست و شو حتما درب لباسشویی را باز بگذارید تا برای مدتی هوا داخل مخزن جریان یابد. همچنین لباس ها را کمی سریع از لباسشویی خارج کنید تا با رطوبت و نم داخل لباسشویی نمانند.

به صورت دوره ای مخزن لباسشویی را بشویید:

هر ماه یکبار یا چند هفته یکبار برای شستن مخزن لباسشویی آستین بالا بزنید. برای این شست و شو، سرکه سفید یا کمی سفید کننده را در محل پودر بریزید، مقداری جوش شیرین را نیز داخل مخزن قرار دهید. سپس برنامه ی شست و شو با بیشترین درجه حرارت را شروع کنید. این شست و شوی دوره ای از نکات حائز اهمیت و مورد تاکید می باشد.

دارین مارکت خوشحال است که بتواند در نگهداری بهتر لوازم خانگی تان کمک حال شما باشد.

[imagebox image_url=”12585″ image_hover=”disable”]
[imagebox image_url=”12586″ image_hover=”disable”]
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.