سرویس کولر گازی

سرویس کولر گازی

با شروع گرما اولین گزینه ای که به ذهنمان می رسد روشن کردن کولر گازی است. اما استفاده از محصولاتی که مانند کولر گازی و یا بخاری ها که سالی یک بار مورد استفاده قرار می گیرند، نیاز به تعمیر و نگهداری دارند. دوست دارید امسال خودتان کولر گازیتان را سرویس کنید؟ این مطلب دارین مارکت به سرویس کولر گازی در خانه و آموزش های آن می پردازد. با ما همراه باشید.

چرا سرویس کولر گازی مهم است؟

هر محصول برای این که به بهترین نحو کار کند نیاز به سرویس و یا تعمیرات دوره ای دارد. این کار سلامت و طول عمر محصول را تضمین می کند. برای این که کولر گازی شما به خوبی هوا را تهویه کند لازم است هر سال دستی به سر و روی آن بکشید. امسال لازم نیست کلی هزینه کنید ما به شما سرویس کولر گازی را در خانه آموزش می دهیم. برای این کار تنها مراحل زیر را دنبال کنید.

قطع برق

قبل از تعمیر و یا سرویس نه تنها کولر گازی بلکه هر محصول دیگر باید حتما برق آن را قطع کنید. برای این که خیالتان راحت باشد که به درستی برق را قطع کرده اید فیوز ها را به خوبی بررسی کنید و از قطع آن ها مطمئن شوید. بعد از این که اطمینان حاصل کردید برق کولر گازی قطع شده است می توانید کار خود را شروع کنید.

سرویس پنل داخلی

این قسمت بسیار راحت است. برای شروع کار قاب رویی بدنه پنل داخلی را به آرامی بردارید. فیلتر های گرد و خاک گرفته در همین قسمت قرار دارند. فیلتر ها را خارج کرده و به خوبی با فشار آب زیاد بشویید. می توانید آن ها را جلوی نور خورشید قرار دهید تا به خوبی خشک شوند. قدم بعدی تمیز کردن حسگر یا سنسور دما است. این سنسور دمای محیط را اندازه گیری می کند. به همین سبب وجود گرد و خاک و کثیفی می تواند از خوب کار کردن و تشخیص دقیق دما جلوگیری کند. سنسور را خارج کرده، تمیز کنید و در جای خود قرار دهید.

شستن کویل

کویل ها و فین هایش دقیق مانند رادیاتور ماشین باید برای درست کار کردن همواره تمیز باشند. برای تمیز کردن پره های کویل می توانید از محلول شیشه پاک کن استفاده کنید. اگر چربی و گرد و خاک زیادی آن را فرا گرفته باید از گاز پاک کن استفاده کنید. محلول گاز پاک کن را روی کویل ها بپاشید تا به خوبی خیس شوند. سپس با یک برس یا یک مسواک به آرامی روی آن ها بکشید تا به خوبی پاک شوند. سپس با یک پارچه نرم آن را پاک کنید.

استفاده از بخار شو

اگر فکر می کنید این کار بسیار سخت و زمان بر است، می توانید از بخار شو استفاده کنید. چطور؟ بخار شو می تواند بهترین راه برای تمیز کردن کویل ها و فین ها باشد. بخار آب داغ به خوبی هر لکه و چربی را از بین می برد. به همین سادگی و تنها با چند راه کار ساده می توانید سرویس کولر گازی خود را به عهده بگیرید. امیدوارم این مطلب برایتان مفید بوده باشد.

[imagebox image_url=”12585″ image_hover=”disable” url=”https://instagram.com/darinmarket_com?utm_source=ig_profile_share&igshid=1dl5klrr4st8e”]
[imagebox image_url=”12586″ image_hover=”disable” url=”https://t.me/Darinmarketbaneh”]
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.