سیستم عامل تایزن – سیستم عامل Tizen – تایزن چیست

سیستم عامل تایزن

سیستم عامل تایزن یک سیستم آزاد است و برای تلفن همراه می باشد که بر اساس سیستم عامل لینوکس نوشته شده است و توسط تایزن ارائه داده شده است و می توان گفت این سیستم عامل مانند مدیریت شبکه را از پروژه ی Meego دریافت نموده است. سیستم عامل Tizen از سیستم عامل لینوکس سامسونگ ساخته شده است و پیشرفت آن بوسیله ی شرکت های تشکیل شده رهبری می شود که در حال حاضر سامسونگ و اینتل می باشند. بدون شک سامسونگ یکی از بهترین برند و تولید کنندگان دنیا می باشد و این کمپانی چشم بادومی ها در یک حمله ی هوشمندانه یک نرم افزار مخصوص خود با نام تایزن را تولید نمود. این سیستم عامل در تلویزیون های هوشمند وارد بازار ایران شد و این سیستم عامل بنای اصلی اینترنت می باشد که مدیران سامسونگ آن را معرفی کرده اند و در تمامی تلویزیون های این کمپانی این سیستم عامل وجود دارد. در این مقاله از دارین مارکت به توضیح این سیستم عامل میپردازیم

 

 

رقابت برندها بر روی امکانات

سیستم عامل آندروید و IOS از پر طرفدارترین سیستم عامل ها در لوازم هوشمند می باشد و سیستم عامل تایزن در کنار آن باعث شده رقابت بیشتری بین برندها بوجود بیاید. با حمایت سامسونگ سیستم عامل Tizen ارتقاء یافت و کارایی عالی به کاربران ارائه می دهد. اولین نسخه سیستم عامل تایزن در سال 2012 ارائه داده شده و اولین بار روی موبایل سامسونگ استفاده شده است. استفاده از این سیستم در تلویزیون های اسمارت کارایی عالی به آن بخشیده است.

 

 

ویژگی های سیستم عامل

سیستم عامل تایزن برای اجرای برنامه های چه از نوع سیستمی و چه از نوع برنامه های شخص سوم کارایی مناسبی در حین اجرا نمایشش می دهند و این سیستم عامل به میزان برابر از امکانات و منابع استفاده خواهند کرد. از قابلیت های اتصال متنوع از جمله CDMA، UMTS، Bluetooth و Wi-Fi پشتیبانی می شود. قابلیت پخش و پشتیبانی از تمامی فرمت های پخش از جمله MP3, AAC, AMR JPEG, PNG, ، GIF و… در این سیستم عامل خاص سامسونگ فراهم است.در صورت استفاده از سیستم عامل در تلفن همراه امکان ارسال انواع پیام های متنی از جمله MMS ، XMPP و SMS امکان پذیر می باشد. مرورگر WebKit در این سیستم عامل متن باز مورد استفاده قرار گرفته است که این امکان را بریتان فراهم می کند تا به جستجوی محتوای مورد نظرتان بپردازید.

 

 

ویژگی تلویزیون با سیستم عامل

تلوییون های تولید شده در سال های 2016 و 2017 در اکثریت مدل ها دارای سیستم عامل تایزن می باشند و سیستم عامل Tizen از سرعت بالایی در پردازش اطلاعات برخوردار است. کارایی عالی این سیستم عامل موجب می شود تا سبک جدیدی از کارایی تلویزیون را مشاهده کنید.

 

کارایی تلویزیون با سیستم عامل

تلویزیون های اسمارت با دارا بودن سیستم عامل تایزن سرعت ویژه ای را در دسترسی به اطلاعات دارا می باشد و کارایی راحت تری را از تلویزیون دریافت نمایید. پس از انتخاب دکمه ی اسمارت، نواری در پایین صفحه ی تلویزیون نمایش داده خواهد شد که شما می توانید برنامه ی مورد نیازتان را بر روی آن انتخاب نمایید. قابلیت های اشتراک گذاری بی سیم نیز بر روی تلویزیون های مبتنی بر تایزن موجودند که این امکان را برایتان فراهم می کنند تا در کمترین زمان ممکن به اشتراک گذاری محتوای صوتی و تصویری بپردازید. قابلیت کاربردی دیگر تلویزیون های مبتنی بر Tizen در صفحه ی اصلی تلویزیون قرار گرفته است، کاربران می توانند گزینه های مورد نیاز خود را در مدت زمان بسیار کم در این صفحه بیابند. در این صفحه قابلیت هایی همچون دسترسی به تنظیمات تلویزیون، بخش اسمارت هاب، و جستجوی برنامه ها قرار گرفته است.  تلویزیون های ساموسنگ در حال حاضر حدود 60 بازی و 170 اپلیکیشن کاربردی را در خود جای داده اند که تمامی کاربران از جمله ایرانیان می توانند از آن ها استفاده کنند.

 

 

سیستم عامل تایزن در تلویزیون های کارایی و ویژگی خاصی را به آن می بخشد و دسترسی آسان به محتوا یکی از ویژگی های این سیستم عامل می باشد. وجود سیستم عامل Tizen رضایت افراد را جلب کرده و مورد توجه قرار گرفته است. وجود این سیستم در تلویزیون سامسونگ زندگی به سبک اسمارت را برای شما ایجاد می کند و سامسونگ در ایجاد این سیستم عامل و استفاده ی آن در تلویزیون های خود بسیار موفق بوده است. کاربر به راحتی می تواند با وجود این سیستم تمامی برنامه ها ی مورد نظر را به صورت بی سیم متصل نموده و از آن لذت ببرد.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.