شستن لباس های سفید در ماشین لباسشویی

شستن لباس های سفید

شستن لباس های سفید دغدغه ای همیشگی بوده است. این به این دلیل است که لباس های سفید هم خیلی زود کثیف میشوند، و هم خیلی سخت پاک. حالا که در تمام خانه ها لباسشویی وجود دارد، بنابراین خانواده ها در شستن لباس هایشان از آن استفاده میکنند. اما کمتر کسی لباس های سفید را در لباسشویی برای شست و شو قرار میدهد و دلیل آن را میتوان به این دو نکته ارتباط داد:

  1. ممکن است لباس سفید طی شست و شو با لباسشویی، رنگی شود.
  2. امکان دارد لباس سفید به طور کامل پاک نشود.

همین دو مورد کافی است تا لباس های سفید را ناچارا با دست بشویید. اما کار نشد نداره! هر مشکلی یک راه حلی دارد و راه حل این مشکل پیش ماست. ما در این مقاله میخواهیم نکات و اصولی را در رابطه با شستن لباس های سفید در لباسشویی بیان کنیم که دیگر نگران آن نباشید.

 این نکات به شرح زیر است:

لباس های سفید را پس از دو یا سه روز پوشیدن، بشویید.

لباس های سفید خیلی زیبا و پر طرفدار هستند اما یک ایراد دارند. آن ایراد این است که خیلی زود کثیف میشوند. شما باید قبل از اینکه لباسهایتان رنگشان تغییر کند (زرد رنگ شود) لباس های خود را بشویید. به این ترتیب لکه ها توسط لباسشویی خیلی راحت تر و بهتر پاک میشوند.

سریعا لکه ها را پاک کنید.

لکه ها مانند چسب هستند. هر لکه ای با هر میزان و مقداری هر چه بیشتر روی لباس بماند، پاک کردنش سخت تر میشود. بنابریان باید در اولین فرصت به پاک کردن لکه ها مخصوصا لکه های رنگی مانند سس کچاب، آبمیوه و … اقدام کنید.

لباس های سفید و رنگی را از هم جدا کنید.

همه ی ما میدانیم که لباس های رنگی، به اصطلاح رنگ پس میدهند. این رنگ ها اگر به لباس سفید آغشته شوند، پاک کردنشان سخت و گاهی اوقات غیر ممکن است. بنابراین برای جلوگیری از این مشکل، لباس ها را حین شست و شو چه با دست و چه با لباسشویی، از هم جدا کنید.

از پودر های سفید کننده نیز برای شست و شو استفاده کنید.

آن چیزی که عیان است چه حاجت به بیان است! فقط همین که از پودر های سفید کننده برای شستن لباس های سفید استفاده کنید. همین!

مقدار ماده ی شوینده باید مناسب باشد.

شاید فکر کنید که هر چه ماده ی شوینده ی بیشتری برای شستن لباس ها استفاده کنیم، بهتر است. اما حقیقت چیز دیگریست. باید برای هر لباسی به اندازه ی مناسب، بر اساس میزان کثیفی، و مقدار لباس، مواد شوینده مصرف کرد. اگر بیش از حد نرمال از مواد شوینده استفاده کنید، ماده ی شوینده لایه ای روی پارچه ایجاد میکند که لکه ها را گیر انداخته و در نهایت از بین نمیرود.

لباسشویی را پر نکنید!

شاید این کمی عجیب باشد، اما درام یا همان دیگ لباسشویی نباید زیاد پر باشد. در هنگام چرخش دیگ، باید لباس ها فضای خالی ای را در اختیار داشته باشند تا مواد شوینده و آب به آن ها نفوذ کرده و در نهایت تمیز شوند.

از آب با دمای مناسب برای شستن لباس ها استفاده کنید.

برای شست و شوی لباس ها باید از آبی استفاده کرد که نه سرد و نه زیاد گرم باشد. آب سرد لکه ها را از بین نمیبرد و لباس تمیز نمیشود، حتی اگر ماده ی شوینده ی زیادی را هم مصرف کرد. آب گرم نیز باعث آسیب به بافت، رنگ، اندازه و شکل  لباس میشود. پس این نکته ی مهم را نیز در هنگام شست و شو فراموش نکنید. لازم به ذکر است که بر روی بعضی لباس ها، اتیکتی در پشت یقه قرار دارد که اطلاعات مربوط به شست و شو را ذکر کرده است. پیروی از این اطلاعات بهترین راه است.

خشک کردن نیز باید اصولی باشد.

 طبعا لباس ها نباید خیس باشند، اما خشک خشک هم مناسب نیست. منظور از خشک خشک این نیست که لباس ها باید مقداری مرطوب باشند، نه!. منظور این است که نباید زیاد زیر آفتاب یا گرما بمانند و حرارت بخورند تا آسیب ببینند و رنگشان تغییر کند. حرارت و گرمای بیش از حد نیز به لباس آسیب زده و به دلیل آسیب به بافت و رنگ آن، کهنه و زشت به نظر میرسد.

سخن آخر:

این نکات، صرفا پیشنهاداتی است از طرف ما برای پاکیزگی و جلوگیری از آسیب به لباس های سفید شما. امیدواریم که با رعایت کردن این اصول، همیشه لباس هایی تمیز و سالم را به تن کنید.

دارین مارکت روزگار خوبی را برای شما آرزومند است.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.