دلیل صدای داکت اسپلیت و راه حل مشکل آن

صدای داکت اسپلیت

یکی از متداول ترین سیستم های تهویه در دنیا داکت اسپلیت ها هستند. از سیستم های داکت می توانید در واحد های مجزا استفاده کنید و هر واحد هم دمای خاص خود را داشته باشد. همچنین نسبت به سایر سیستم های تهویه دیگر این نوع سیستم هزینه نصب و راه اندازی کمتری را دارد. اما یکی از ایراد هایی که همواره به این نوع سیستم تهویه وارد است صدای داکت اسپلیت است. در این مطلب دارین مارکت به بیان مشکل صدای داکت اسپلیت و راه حل آن خواهیم پرداخت.

دلیل صدای داکت اسپلیت

اگر چه داکت اسپلیت ها و استفاده از آن ها مزایای زیادی را به همراه دارند اما متاسفانه یکی از مشکلاتی که دارند صدای بلند آن ها است که اغلب اوقات باعث ایجاد مشکل و اختلال در آسایش اطرافیان می شود. اما دلیل صدای داکت اسپلیت این است که الکترو موتور فن داکت ها به سرعت می چرخند. و چون این فن ها در داخل سقف و یا فضای بیرون نصب می شوند این صدا می تواند باعث ایجاد آزار و اذیت برای دیگران شود.

راه حل مشکل

اکثر اوقات استفاده از افراد بی تجربه برای نصب  و راه اندازی داکت اسپلیت ها سبب می شود تا آن را در جای نا مناسبی نصب کنند. افراد با تجربه این را در نظر می گیرند که فن ها باید در جایی خارج از محدوده ای قرار بگیرد که برای دیگران ایجاد مزاحمت نکند.

علاوه برا این خرید مدل های قدیمی نیز این مشکل سر و صدا را به همراه دارد. خوشبختانه داکت اسپلیت های نسل جدید به سیستم سوپر سایلنت مجهز هستند که صدای آن را به 20 الی 30 دسی بل رسانده است.

استفاده از دیجی کنترل

یکی از راه های نوینی که به تازگی نیز استفاده می شود، به کار بردن دیجی کنترل است. این دیجی کنترل سرعت کویل فن ها را پایین می آورد و از فناوری اینورتر نیز ارزان تر است. از این رو استفاده از دیجی کنترل می تواند هم به کاهش صدا و هم به افزایش طول عمر محصول کمک می کند.

دیدگاه کاربران
1 دیدگاه
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.