عدم تخلیه آب در ماشین لباسشویی

عدم تخلیه آب در ماشین لباسشویی

شاید این موضوع برای شما هم پیش آمده باشد که با مشکل عدم تخلیه آب در ماشین لباسشویی رو به رو شده باشید. وجود این مشکل پر از کثیف کاری و دردسر است. خطای F18 در لباسشویی بوش در واقع ارور pump blocked در سایر ماشین لباس شویی هاست.  در این مطلب از دارین مارکت به تعریف و رفع خطای F18 در ماشین لباسشویی میپردازیم.

دلیل نمایش خطای F18 ، مربوط به عدم خروج آب در دستگاه میباشد. بدین معنی که نمایش خطای pump blocked نشان از باقی ماندن آب داخل لباس شویی و قفل درب دستگاه است.

پمپ تخلیه

در برخی از قسمت های پمپ تخلیه اشیایی گیر می کنند که رد جیب لباس های شما بوده اند. چیز های ریزی که شاید مدت ها به دنبالشان هم گشته اید و پیدا نکرده اید. این اشیا می توانند جلوی تخلیه درست آب را گرفته و در نتیجه آب به بیرون نشت می کند. برای جلوگیری از به وجود آمدن این مشکل ماهی یک الی دو بار این قسمت را بررسی کرده و در صورت نیاز پاکسازی کنید.

شلنگ ها یا ورودی پمپ تخلیه

یکی از مشکلات رایجی که باعث عدم تخلیه آب ماشین لباسشویی می شوند گیر کردن لباس های کوچک در ورودی پمپ تخلیه و یا شلنگ خروجی است. لباس هایی مانند جوراب، دستکش و… می توانند سبب این مشکل شوند. می توانید این قسمت را نیز بررسی کنید تا در صورت گیر کردن لباس آن مشکل را حل کنید.

میکرو سویچ

در زمان باز بودن درب ماشین لباسشویی میکرو سویچ به خوبی عمل نکرده و دیگ به چرخش در نمی آید. خرابی میکرو سویچ می تواند منجر به مشکل عدم تخلیه آب در ماشین لباسشویی شود. توصیه می کنیم ماشین لباسشویی را از برق کشیده و درستی کار کرد میکرو سویچ را امتحان کنید.

تسمه پمپ

در ماشین لباسشویی های قدیمی پمپ دارای تسمه بود. اگر لباسشویی شما از انواع قدیمی است حتما تسمه آن را بررسی کنید. شاید تسمه آسیب دیده و یا پاره شده باشد. پمپی که به درستی کار نکند، به خوبی نچرخیده و آب را تخلیه نمی کند.

شلنگ تخلیه

یکی از دیگر قسمت هایی که درصورت خرابی می تواند منجر به عدم تخلیه آب در ماشین لباسشویی شود، شلنگ تخلیه است. شلنگ تخلیه را بررسی کنید شاید دچار خوردگی، پارگی و پیچ خوردگی باشد. اگر جسمی هم در آن گیر کرده بود حتما آن را خارج کنید.

درب

یکی از بخش هایی که معمولا در آخر به سراغ آن می روند درب است. کمتر پیش می آید درب یک لباسشویی خراب شود. اما اگر خراب شود دستور تخلیه آب داداه نمی شود. درب تعمیر نمی شود تنها می توانید آن را تعویض کنید.

سیم رابط پمپ تخلیه

برخی اوقات مشکل در سیم کشی اجازه نمی دهد که پمپ تخلیه به خوبی کار کند. همین امر منجر می شود که آب به خوبی تخلیه نشود. توصیه می کنیم با یک تعمیرکار خبره در صورت مشکل از سیمکشی تماس بگیرید. ممکن است با اشتباه خود یا لباسشویی را به خطر بیندازید.

رفع خطای F18 در لباسشویی

دلیل نمایش خطای F18 ، مربوط به عدم خروج آب در دستگاه میباشد. بدین معنی که نمایش خطای pump blocked نشان از باقی ماندن آب داخل لباس شویی و قفل درب دستگاه است. در ادامه علاوه بر موارد ذکر شده چند مورد دیگر هم مورد بررسی قرار میدهیم.

 

رفع خطای F18 در ماشین لباسشویی

 

انسداد خرطومی های لباس شویی

ممکن است پُرزهای لباس یا آشغال های جمع شده و مانع عدم تخلیه آب میشوند، دلیل خرابی قطعه خرطومی باشد. قطعه ی خرطومی از دیگ لباس شویی به فیلتر متصل میباشد. در صورت معیوب بودن این قطعه ، میتوانید با تعمیرکار متخصص هماهنگ کنید.

 

از کار افتادن پمپ تخلیه لباس شویی

در ادامه ی مقاله ی عدم تخلیه آب در ماشین لباسشویی باید به این نکته اشاره کرد که سوختن پمپ تخلیه هم میتواند سبب نمایش خطای F18 باشد. از دلایلی که منجر به معیوب شدن این قطعه میشود ریختن آب روی این قطعه و یا گرفتگی پمپ بوسیله پُرز و آشغال است

 

انسداد فیلتر ماشین لباس شویی

در لباس شویی عا اغلب فیلتری تعبیه کرده اند که پُرزهای لباس یا آشغال ها را گرفته و مانع از ورود این ها به قسمت پمپ تخلیه شوند. گیر کردن اشیایی مانند سنجاق ، دکمه ، زیپ شایع میباشد. چنانچه این مورد باشد پمپ لباس شویی توانایی تخلیه آب را ندارد و همین امر سبب میشود آب داخل دستگاه باقی بماند. در این حالت فیلتر لباسشویی را باز نموده با مسواک پُرزها و آشغالی های آن را تمیز کنید.

در این مطلب سعی شد عوامل رایج مورد بررسی قرار گیرد. چنانچه شما هم تجربه ی رفع خطای F18 دارید لطفا از طریق فرم زیر با ما به اشتراک بگذارید.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.