عدم گرما دهی مایکروویو و مشکل یابی در آن

عدم گرما دهی مایکروویو و مشکل یابی در آن

مایکروویو ها جزو لوازم آشپزخانه ای هستند که این روز ها در بسیاری از خانه ها یافت می شوند. اما خب همیشه هم که خوب کار نمی کنند. به همین سبب ممکن است پیش بیاید که با مشکل عدم گرما دهی مایکروویو رو به رو شوید. اما خب عیب یابی آن می تواند کمک زیادی به رفع مشکل کند. با دارین مارکت همراه باشید تا به دلایل عمده گرم نشدن مایکروویو بپردازیم.

خرابی یا سوختن دیود

دیود یک قطعه الکترونیکی است که ولتاژ برق را دو برابر می کند تا مگنترون قدرت کافی برای حرارت دادن به غذا را داشته باشد. دیودی که سوخته یا آسیب دیده باشد در کار مگنترون نیز اختلال ایجاد می کند. به همین سبب ما با مشکل عدم گرما دهی مایکروویو رو به رو می شویم. در بعضی از مایکروویو ها دیود در داخل برد داخلی قرار دارد. به همین دلیل تاکید می کنیم که خود به آن دست نزده و حتما مشکل را با یک متخصص در میان بگذارید.

خرابی سویچ های درب

در درون درب مایکروویو ها چندین سویچ قرار دارد که تا این سویچ ها به درستی عمل نکنند درب بسته نمی شود. تا زمانی که درب بسته نشود، مایکروویو دستور روشن شدن و در نتیجه حرارت دهی را اجرا نمی کند. پس می توانید از خراب بودن و یا درست بودن سویچ درب در مورد عدم گرما دهی مایکروویو مطمئن شوید.

خرابی یا سوختگی مگنترون

مگنترون از ولتاژ بالا برای ایجاد حرارت استفاده می کند. اگر به هر دلیلی مگنترون از کار بیفتد یا بسوزد، مایکروویو خود به خود از کار می افتد. خود شما نمی توانید این مگنترون را عوض کنید. برای تعویض آن حتما باید به یک متخصص مراجعه کنید.

خازن ولتاژ بالا

خازن و دیود ولتاژ بالا در کنار یک دیگر خروجی ترانسفورماتور را به ولتاژ DC تبدیل می کنند. اگر خازن دچار مشکل شود، کل مدار از کار افتاده و گرمایی تولید نمی شود.

فیوز حرارتی

گرمای بیش از حد مایکروویو سبب از کار افتادن فیوز حرارتی می شود. در صورت کار نکردن فیوز حرارتی با عدم گرما دهی مایکروویو رو به رو می شوید.

امیدوارم این مطلب برای شما مفید بوده باشد. شما چه تجربه ای در مورد خرابی و عدم گرما دهی دستگاه مایکروویو خود دارید؟

[imagebox image_url=”12585″ image_hover=”disable” url=”https://instagram.com/darinmarket_com?utm_source=ig_profile_share&igshid=1dl5klrr4st8e”]
[imagebox image_url=”12586″ image_hover=”disable” url=”https://t.me/Darinmarketbaneh”]
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.