علت خنک نکردن یخچال جنرال الکتریک

علت خنک نکردن یخچال جنرال الکتریک

از مشکلاتی که ممکن است برای تعدادی از دارندگان یخچال جنرال الکتریک پیش بیاید، این است که علت خنک نکردن یخچال جنرال الکتریک چیست؟

ممکن است دمای قسمت فریزر کاملا مناسب و مشکلی نداشته باشد اما دمای قسمت یخچال خنکی لازم را دارا نباشد و این امر سبب فاسد شدن مواد غذایی شود. در ادامه عواملی که سبب گرم شدن یخچال میشود بررسی و پیشنهاد میشود در صورت نیاز با تعمیرکار متخصص یخچال هماهنگ کنید.

 

معیوب بودن موتور یخچال

بعضی اوقات به دلیل اتصالی برق یا آسیب دیدگی در بخش موتور یخچال، موتور یخچال معیوب یا بصورت کامل بسوزد. این سبب دمای مطلوب یخچال را بهم ریخته و سبب خنگ نکردن آن میشود. نشانه هایی که خبر از معیوب بودن موتور یخچال میدهد عبارتند از: خاموش شدن ناگهانی یخچال ، خراب شدن سریع موادغذایی درون یخچال ، داشتن سر و صدای خارج از روال عادی

 

نشتی گاز یخچال جنرال الکتریک

عواملی که سبب نشتی گاز یخچال میشوند ، پوسیدگی لوله ها همچنین آسیب دیدن آنها میباشد. اما نشتی گاز به چه معناست؟ در برخی موارد، گاز خنک کننده نشت میکند و به اصطلاح تمام میشود که در این صورت باید تعمیرکار متخصص نسبت به شارژ مجدد آن کارهای لازم را انجام دهد.

 

معیوب بودن بُرد یخچال

از دیگر علت خنک نکردن یخچال جنرال الکتریک می توان به بورد آن اشاره نمود. بُرد دستگاه ، کنترل کارایی کمپرسور و فن یخچال را بر عهده دارد. چنانچه بورد معیوب باشد، سبب فرماندهی اشباه یا ناقص به یخچال میشود. این امر منجر به گرم شدن یخچال میشود.

 

معیوب بودن فن دستگاه

فن یخچال، وظیفه به جریان انداختن هوای سرد در کل یخچال را عهده دار میباشد. معیوب بودن این قسمت سبب میشود سرماساز کم همچنین هوای گرم یخچال هم بیرون نرود در نتیجه موادغذایی فاسد میشود.

 

معیوب بودن لاستیک درب یخچال

چنانچه لاستیک درب یخچال، خاصیت و کارایی خود را به دلیل استفاده ی نامناسب و یا استهلاک بیش از حد ، از دست بدهد، سبب خروج هوای سرد داخل درنتیجه گرم شدن داخل یخچال میشود چون وظیفه ی این لاستیک جلوگیری از خروج هوای خنک داخل یخچال و ممانعت از ورود هوای گرم به داخل یخچال را عهده دار است.

 

در این مقاله از دارین مارکت با عنوان علت خنک نکردن یخچال جنرال الکتریک مورد بررسی قرار گرفت. اگر یخچال شما هر یک از موارد بالا را شامل شد با تعمیرکار متخصص در تماس باشید.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.