علت یخ زدن کولر گازی چیست؟

یخ زدن کولر گازی

شاید برای شما هم پیش آمده باشد که با صحنه یخ زدن کولر گازی خود مواجه شده باشید. اگر مشتاقید بدانید چرا این مشکل پیش آمده است، این مطلب دارین مارکت را از دست ندهید.

بررسی دلایل یخ زدن کولر گازی

یکی از مشکلاتی که ممکن است برای شما پیش بیاید این است که کولر گازی شما یخ بزند. آیا تا به حال از خود پرسیده اید چرا کولر گازی من یخ می زند؟ عوامل متعددی باعث یخ زدن کولر گازی می شوند. در این مطلب به بیان چند مورد از مهمترین عوامل آن می پردازیم.

میزان گاز کولر گازی خود را ببرسی کنید

اولین موردی که بعد از یخ زدن کولر گازی بهتر است بررسی کنید میزان گاز کولر گازی است. ممکن است گاز داخل کولر خارج شده باشد. همچنین ممکن است به علت طول عمر زیاد گاز آن تمام شده باشد. عدم وجود گاز کافی سیستم های داخلی کولر را دچار مشکل کرده و باعث ایجاد حالت یخ زدگی در کولر گازی شما می شود. می توانید با مراجعه به شرکت گارانتی و شارژ کردن گاز این مشکل را رفع کنید.

مراقب گرفتگی لوله های داخلی باشید

یخ زدن کولر گازی

یکی دیگر از عواملی که ممکن است باعث یخ زدگی  کولر گازی شود گرفتگی لوله های داخلی مانند لوله مویی باشد. سعی کنید هر 2 ماه یک بار شیر برقی، لوله مویی و لوله های ارتباطی کولر گازی را به خوبی بررسی کنید.

 یخ زدن کولر گازی و خرابی کمپرسور

اگر کمپرسور شما خراب شده است و یک سره کار می کند قطعات داخلی یخ می زنند. خرابی برد فرمان و کنتاکتور کمپرسور کولر گازی از جمله عواملی هستند که موجب کار کردن مداوم کمپرسور و یخ زدگی کولر گازی می شوند.

فن بلوور یا فن داخلی را بررسی کنید

فن دخلی هوای گرم را به داخل کولر گازی می کشد و بعد از تماس با کویل های اواپراتور سرد به هوای خنک دوباره آن را به محیط باز می گرداند. هر عاملی که باعث شود این فن به درستی کار نکند، باعث ایجاد یخ زدگی در کولر گازی شما نیز می شود.

یخ زدن کولر گازی

فیلتر های کولر گازی را تمیز کنید

یکی دیگر از عواملی که سبب می شود کولر گازی شما دچار یخ زدگی شود، کثیف بودن فیلترهاست. سعی کنید در دوره های زمانی مرتب فیلتر های خود را ببرسی کنید. البته اگر تمیز کردن فیلترها به شما کمک نکرده موضوع را با سرویس کاران ماهر در میان بگذارید.

[imagebox image_url=”12585″ image_hover=”disable” url=”https://instagram.com/darinmarket_com?utm_source=ig_profile_share&igshid=1dl5klrr4st8e”]
[imagebox image_url=”12586″ image_hover=”disable” url=”https://t.me/Darinmarketbaneh”]
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.