ماشین ظرفشویی بوش و طرز کار آن

ماشین ظرفشویی بوش

ماشین ظرفشویی بوش از جمله محصولات پر طرفدار بازار لوازم خانگی می باشد. بوش سعی کرده است در محصولات خود از تکنولوژی هایی استفاده کند که علاوه بر سازگاری با محیط زیست بهترین بازدهی را به کار بر ارئه می دهند. اگر شما هم جزو افرادی هستید که به تازگی ماشین ظرفشویی بوش خریداری کرده اید ولی نمی دانید چطور از آن استفاده کنید این مطلب را از دست ندهید.

معرفی ماشین ظرفشویی بوش

ماشین ظرفشویی بوش یکی از محصولاتی است که چند سالیست به بازار آمده و توانسته به خوبی خود را در خانه هایمان جا کند. این محصول به دلیل کاهش زمان شست و شو و مصرف آب و همچنین صرفه جویی در انرژی و هزینه ی بسیار، محبوب بوده و جزو محصولات پرفروش بازار است. این شرکت آلمانی همواره در به کار بردن فناوری های جدید پیشتاز بوده است. با ما همراه باشید تا شما را با پنل کاربری این محصول فوق العاده بیشتر آشنا کنیم.

دکمه های پنل و تنظیمات ظرفشویی بوش:

اگر توجه کرده باشید بر روی پنل ظرفشویی بوش، تعدادی دکمه وجود دارد که می توانند بسیار گمراه کننده باشند. تصویر زیر نمایی از صفحه کلید و پنل ظرفشویی بوش میباشد که جهت آشنایی بیشتر به تحلیل آن میپردازیم:

ماشین ظرفشویی بوش

 1. این دکمه برای خاموش و روشن کردن دستگاه میباشد.
 2. این دکمه برای انتخاب برنامه ی شست و شوی دلخواه شما است.
 3. در این قسمت میتوانید آب ورودی ظرفشویی را کنترل کنید.
 4. با روشن شدن این قسمت، نشاندهنده ی تمام شدن نمک ظرفشویی است.
 5. این قسمت از نمایشگر به اتمام رسیدن مایع جلادهنده را نشان میدهد.
 6. دستگیره ی باز کردن درب ظرفشویی
 7. دکمه های تنظیم زمان
 8. با فشار دادن این دکمه میتوانید خصوصیات و برنامه های اضافی را ببینید.
 9. این دکمه برای شروع و متوقف کردن ظرفشویی است.
 10. این قسمت، مراحل شست و شو را نشان میدهد.
 11. این قسمت نیز زمان باقی مانده را نشان میدهد.

تنظیم درجه ی سختی آب:

سختی آب ناشی از وجود رسوبات سنگی است که میتواند باعث آسیب به ظروف، مخصوصا ظروف شیشه ای نازک شود. بوش در ظرفشویی های خود با اعمال برنامه هایی میزان سختی آب را اندازه گرفته و در صورت نیاز کاهش میدهد. نحوه ی تنظیم درجه ی سختی آب ظرفشویی به صورت زیر است:

 • ابتدا ظرفشویی را روشن کرده و سپس دکمه ی A و استارت یا همان دکمه ی 9 بر روی تصویر فوق را فشار داده و رها نکنید تا نمایشگر علامت H:0 را نشان دهد. حالا میتوانید دکمه را رها کنید. اکنون LED مقدار سختی آب را نشان میدهد. برای تنظیم درجه ی سختی آب باید دکمه  C و بعد دکمه  استارت را فشار دهید تا درجه  آب ذخیره شود.

پی نوشت : اگر موفق به تنظیم سختی آب نشدید دستگاه را خاموش و روشن کرده و مراحل ذکر شده را دوباره انجام دهید.

نکاتی راجع به استفاده از ماشین ظرفشویی بوش:

نباید بیش از اندازه ی ظرفیت ظرفشویی از آن استفاده کرد.

ظرفشویی های تمام خودکار را به صورت دوره ای سرویس و فیلتر را بعد از 6 بار استفاده ارزیابی کنید.

هر 3 الی 4 ماه یکبار ظرفشویی را جرم گیری کنید تا عملکرد آن دچار اختلال نشود.

از گذاشتن وسایل بسیار کوچک و ظروف چوبی، مسی، قلعی، پلاستیکی، آلومینیومی، نقره ای و کریستالی در درون ظرفشویی خودداری کنید.

به اندازه ی مناسب مواد شوینده یعنی پودر یا قرص را مصرف کنید. استفاده ی زیاد از مواد شوینده کمکی به بهتر تمیز شدن ظروف نمیکند.

ماشین ظرفشویی بوش

شیوه ی تمیز کردن فیلتر ظرفشویی بوش:

ظرفشویی های بوش دارای فیلتر تصفیه ی آب هستند تا رسوبات و عوامل آلوده زا را جذب کرده و در نتیجه بهترین عملکرد را از خود به نمایش بگذارند. این فیلتر ها بعد از 6 بار شست و شو نیاز به تمیز کردن داشته تا عملکرد ظرفشویی دچار اختلال نشود. نحوه ی تعویض فیلتر به شرح زیر است:

درپوش را خلاف عقربه ی ساعت بچرخانید تا باز شود.

توری را بالا کشیده و خارج کنید. با اینکار فیلتر استوانه ای نیز بالا می آید. حالا فیلتر را جلوی آب قرار دهید. در این حالت آب باید به راحتی از آن عبور کند. در غیر این صورت فیلتر را با مسواکی نرم بشویید.

دوش بالا و پایین را بیرون آورده و سپس سوراخهای آن را کنترل کنید که گرفتگی نداشته باشد.

هنگامی که فیلتر را خارج کردید، در کف ظرفشویی بوش مقداری آشغال دیده میشود که یا به پمپ پروانه گیر کرده اند یا در زیر آن جمع شده اند.

سخن آخر:

این مقاله حاصل تلاش و کوشش ما جهت کمک کردن بیشتر به شما برای استفاده ی راحت و بهتر از ظرفشویی های بوش است. امیدواریم که از این مقاله نهایت استفاده را کرده و برای شما کارآمد باشد.

دارین مارکت روزگار خوبی را برای شما آرزومند است.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.