مصرف انرژی جاروبرقی

جاروبرقی یکی از لوازم خانگی بسیار پر کاربرد در زندگی روزانه ما است. به خصوص ما ایرانی ها که به بهداشت و تمیزی محیط خود بسیار اهمیت می دهیم. زمانی که به خرید جاروبرقی می پردازیم تنها به شکل ظاهری و برند آن دقت می کنیم. غافل از این که این مصرف انرژی جاروبرقی است که بیش از پیش اهمیت پیدا کرده است. در این مطلب دارین مارکت شما را در این مورد راهنمایی می کنیم.

توجه به توان مصرفی در مصرف انرژی جاروبرقی

بر روی بدنه جاروبرقی توان مصرفی آن که با وات مشخص می شود. برخی از افراد فکر می کنند که هر چه توان مصرفی بالاتر باشد جاروبرقی هم قدرت مکش بالاتری خواهد داشت. که باید بگویم این اشتباه است. اگر به دنبال خرید جاروبرقی کم مصرف هستید حتما توان مصرفی آن را در نظر بگیرید. هرچه توان مصرفی بالاتر، مصرف برق نیز بیشتر.

جاروبرقی های اینورتر دار نسل جدید جاروبرقی

بدون شک شما هم با اینورتر آشنایی دارید. این فناوری جریان برق را تنظیم کرده و از نوساناتی که سبب افزایش مصرف برق می شود، جلوگیری می کند. جدای از لوازم آشپزخانه و انواع کولر گازی ها که به اینورتر مجهز اند، این روز ها شرکت های تولید کننده لوازم خانگی جاروبرقی هایی را روانه بازار کرده اند که با بهره گیری از موتور اینورتر مصرف برق خود را بسیار بیشتر نسبت به سایر مدل ها کاهش داده اند. می توانید در هنگام خرید از فروشنده در مورد اینورتر داشتن جاروبرقی سوال بپرسید.

توجه به قدرت مکش

اما به نظر شما چرا قدرت مکش در مصرف انرژی جاروبرقی مهم است؟ ساده است. جاروبرقی که توان مکش بالایی دارد به سرعت میتواند زباله ها و گرد و خاک را از محیط جمع آوری کند. در نتیجه کار سرعت گرفته و مصرف انرژی کاهش می یابد.

برچسب انرژی را دست کم نگیرید

در آخر دارین مارکت به شما توصیه می کند در هنگام خرید هر نوع جاروبرقی با هر برندی، حتما به برچسب مصرف انرژی آن دقت کنید. بدیهی است هر چه انرژی کمتری مصرف شود از نظر هزینه صرفه جویی بیشتری می کنید. جاروبرقی که برچسب انرژی A دارد بر جاروبرقی با برچسب انرژی B ارجحیت دارد.

می توانید از فروشگاه دارین مارکت دیدن کنید. انواع جاروبرقی های پیشرفته و کم مصرف دارین مارکت در اختیار مشتریان ما در سراسر ایران قرار گرفته.