مصرف برق داکت اسپلیت

مصرف برق داکت اسپلیت

هوای گرم تابستان که از راه می رسد مدام به این فکر می کنیم که چطور از شر این هوای گرم خلاص شویم. کولر ها، پنکه ها و حتی هوای آزاد هر کدام راه هایی بودند که به مرور زمان مورد استفاده قرار گرفتند. اما در این بین یکی از بهترین گزینه ها که این روز ها طرفداران زیادی را نیز دارد، داکت اسپلیت ها هستند. بدون شک کار کرد داکت اسپلیت ها در تمام طول تابستان هزینه برق را هم در بر خواهد داشت. اما دوست دارید بدانید مصرف برق داکت اسپلیت چقدر است و چطور می توان آن را کم کرد؟ این مطلب دارین مارکت را از دست ندهید.

انتخاب درست

اولین راه برای محاسبه مصرف برق داکت اسپلیت ها انتخاب یک داکت اسپلیت مناسب است. انتخاب یک داکت اسپلیت خوب می تواند تا حد زیادی از هزینه های مصرف برق شما بکاهد. داکت اسپلیت ها انواع مختلف و برند های متفاوتی دارند. در انتخاب یک داکت اسپلیت با مصرف برق مناسب باید موارد زیر را در نظر بگیرد.

برچسب مصرف انرژی:

برخی افراد زمان خرید لوازم خانگی در هر نوعی که باشد به برچسب انرژی آن دقت نمی کنند. در صورتی که این برچسب نشان دهنده مصرف انرژی آن است. توصیه می کنیم حتما این مورد را بررسی کنید. داکت اسپلیت هایی که دارای برچسب انرژی A هستند بهترین انتخاب برای شما هستند.

موتور اینورتر:

استفاده از فناوری موتور اینورتر یکی از بهترین اقدام هایی بود که برخی از شرکت ها برای تولید داکت اسپلیت انجام دادند. موتور اینورتر به دستگاه این امکان را می دهد که هم با توان بیشتری به کار خود بپردازد و هم عمر دستگاه را افزایش می دهد. اما در کنار این دو عمل فوق العاده باید این را در نظر بگیرید که داکت اسپلیت با موتور اینورتر نسبت به نوع بدون اینورتر بسیار کم مصرف تر است. در نتیجه مصرف برق داکت اسپلیت اینورتر را می توانید راحت تر کنترل کنید.

ظرفیت مناسب

شناخت ظرفیتی که یک خانه برای نصب داکت اسپلیت لازم دارد بسیار مهم است. برای مثال اگر یک خانه بزرگ داکت اسپلیتی با ظرفیت کم داشته باشد به خوبی خنک نمی شود همین امر سبب می شود تا به دستگاه فشار بیشتری وارد کرده و برق مصرفی را افزایش دهید. در صورتی که انتخاب یک محصول با ظرفیت مناسب می تواند به کاهش مصرف برق داکت اسپلیت شما کمک کند. علاوه بر این خانه ای تر خواهد داشت. ظرفیت مناسب نقش زیادی در کنترل برق مصرفی داکت اسپلیت دارد.

[imagebox image_url=”12585″ image_hover=”disable” url=”https://instagram.com/darinmarket_com?utm_source=ig_profile_share&igshid=1dl5klrr4st8e”]
[imagebox image_url=”12586″ image_hover=”disable” url=”https://t.me/Darinmarketbaneh”]
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.