مضرات سولاردام

مضرات سولاردام

سولاردام وسیله ای از خانواده ی فر ها میباشد که سرعت و پخت و پز را به میزان بسیار زیادی بالا میبرد. در چند سال اخیر این وسیله به بسیاری از خانه ها راه پیدا کرده و از آن استفاده میکنند. اما بسیاری از خانواده ها، چه کسانی که سولاردام دارند و چه کسانی که ندارند، اطلاعات زیاد از آن ندارند. بعضی نسبت به مضر نبودن آن تردید دارند و بعضی دیگر حتی به شیوه ی استفاده و رعایت نکات آن آشنایی ندارند. ما در این مقاله میخواهیم تمام مضرات و مزیت های سولاردام را برای شما بیان کرده تا بتوانید استفاده ی بهتر و راحت تری از آن داشته باشید.

سولاردام چیست؟

این وسیله، یک محصول پخت و پز از خانواده ی فر هاست. سولاردام اولین بار توسط کمپانی ال جی ساخته و روانه ی بازار شد. این محصول ترکیبی از مایکروفر و مایکروویو است که هم غذا را گرم میکند و هم مپیزد. همین امر موجب شده است که با وجود قیمت بالاتر نسبت به آن دو طرفدار و فروش بیشتری داشته باشد. این محصول علاوه بر این مزیت، دارای مزیت های دیگری میباشد که در مقاله ی دیگری در سایت دارین مارکت قرار داده شده است.

شیوه ی کار:

سولاردام در عمل گرم کردن و پختن غذا از اشعه های امواج رادیویی با فرکانس بسیار بالا و امواج فروسرخ استفاده میکند تا در کمترین زمان ممکن عمل پخت را انجام دهد.

تاثیر بر کیفیت غذا:

همانطور که گفته شد، فر ها غذا را با دمای بیشتر و در زمان کمتری خواهند پخت و همین باعث میشود که ویتامین ها و املاح معدنی نیز به میزان کمتری از بین برود. این نکته در مورد ویتامین C و B1 به دلیل حساسیت زیاد به دما بسیار بیشتر حائز اهمیت میباشد. همچنین در مورد پختن گوشت ها هم، چون اکسیداسیون کمتری را در پی خواهد داشت، گوشت پخته شده کیفیت و مزه ی بهتری دارد. لازم به ذکر است که سولاردام برای پختن و گرم کردن موادغذایی از امواج ایکس و گاما استفاده نکرده و بنابراین غذاهای پخته شده، رادیواکتیوی و سرطان زا نخواهند بود.

تاثیر اشعه ها و امواج بر سلامتی انسان:

تا اینجا گفتیم که غذای پخته شده توسط سولاردام و به طور کلی فر ها به هیچ عنوان سرطان زا نبوده و تمامی این ادعا ها مبنی بر سرطان زا بودن غذاهای داخل سولاردام، بدون سند و مدرک میباشد. اما به هر حال فر ها در کنار فایده های زیادی که دارند، دارای مضراتی هستند. این آسیب ها میتواند ناشی از غذای پخته شده و یا امواج آن باشد. در ادامه مقاله مضرات سولاردام ، این آسیب ها به شرح زیر اند:

  1. مضرات غذهای پخته شده توسط فر ها برای ماردان شیرده:

هانس هارتل یک دانشمند سوئیسی بود که با آزمایش خون از افرادی که از غذاهای فر ها استفاده میکنند، به این نتیجه رسید که امواج فر ها مواد مغذی و سالم غذا ها را تغییر داده و ترکیبات مضری را به وجود می آورد. همین ترکیبات مضر باعث ایجاد انواع بیماری ها در افراد و مخصوصا ماردان شیرده خواهد شد. مشکلات عمومی برای تمام افراد شامل موارد زیر است:

  • افزایش سطح کلسترول
  • کاهش مقدار هموگلوبین و در نتیجه ایجاد کم خونی
  • کاهش گلبول های سفید (لنفوسیت ها)
  • افزایش استرس

      همچنین برای مادران شیرده نیز دارای مضرات زیر خواهد بود:

  • کاهش لیزوزیم که وظیفه ی از بین بردن مواد بیماری زا را دارد.
  • کاهش آنتی بادی ها که باعث کاهش قدرت ایمنی بدن در برابر بیماری ها خواهد شد.
  • تحریک باکتری های خطرناک

لازم به ذکر است که این بیماری ها در طول زمان طولانی استفاده از فر ها به وجود می آید و در استفاده ی کم و کوتاه مدت از این فر ها، مشکلی برای افراد به وجود نمی  آورد. لازم به ذکر است که با توجه به مضرات این غذا ها برای مادران شیرده و دیگر افراد، خانم های باردار نیز بهتر است که در صورت امکان از این غذا ها استفاده نکنند یا حداقل کم استفاده کنند.

  1. تاثیر امواج فر ها بر روی چشم:

چشم ها نازک ترین و ضعیف ترین قسمت بدن هستند بنابراین باید به بهترین شکل ممکن از چشم های خود محافظت کنید. با توجه به اینکه چشم ها فاقد مجرا های خونی برای از بین بردن گرما و فشار سلولی هستند، پس امواج فر نیز برای آن مضر است. بنابراین باید چشم های خود را از امواج فر ها حفظ کنید تا آسیبی به آن نرسد. طبق آخرین تحقیقات، این امواج باعث ایجاد انواع مشکلات چشمی مانند آب مروارید و … خواهد شد. لازم به ذکر است که در هنگام بسته بودن درب فر، امواج منتشر شده به هیچ عنوان به بیرون نیامده و آسیبی به چشم و جسم شما وارد نخواهد کرد.

مطلب پیشنهادی : نحوه استفاده از سولاردام و مایکروفر ( ویدیو آموزش استفاده )

سخن آخر:

با توجه به این گفته ها و اینکه سولاردام دارای مزیت ها و مضراتی خواهد بود، بهتر است که یکی از این محصولات را در خانه ی خود داشته باشید و در صورت نیاز از آن استفاده کنید. بهتر آن است که از این محصولات نه به صورت مداوم بلکه به صورت کوتاه مدت و گهگاه استفاده کنید تا سلامتی شما و افراد خانواده را نیز به خطر نیاندازد.

امیدواریم که توانسته باشیم شما را برای استفاده از سولاردام و به طور کلی فر ها و همچنین مضرات سولاردام  راهنمایی کرده باشیم.

دارین مارکت روزگار خوبی را برای شما آرزومند است.

مواردی که نباید در مایکروفر گرم کنید رو در ویدیو پایین مشاهده بفرمائید

 

پیشنهاد میکنم از سولاردام های دارین مارکت دیدن فرمائید.

بهترین کیفیت ، مناسب ترین قیمت به همراه گارانتی

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.