معایب داکت اسپلیت

معایب داکت اسپلیت

برای شما هم پیش آمده که به قصد خرید یک محصول به مغازه ای می روید و جز تعریف چیز دیگری نمی شنوید؟ همیشه در این موقعیت ها با خودم فکر می کنم یعنی این محصول انتخابی من اینقدر بی عیب و نقص است؟ بگذریم فصل گرما شده و بازار کولر گازی ها و داکت اسپلیت ها داغ است. اما تا به حال به این فکر کرده اید که معایب داکت اسپلیت که شاید این تابستان پا به خانه شما بگذارد چیست؟ با دارین مارکت همراه باشید تا شما را با مشکلاتی که یک داکت اسپلیت می تواند ایجاد کند آشنا کنیم.

قیمت بالا

یکی از بزرگترین معایب داکت اسپلیت قیمت بالای آن است. برای خرید یک داکت اسپلیت باید چندین برابر یک کولر گازی هزینه کنید. اما در طولانی مدت این عیب بزرگ با توجه به مصرف کم و قدرت خنک کنندگی بالایش اصلا به چشم نمی آید.

فرآیند نصب پیچیده

این که بخواهید یک کولر گازی را نصب کنید کار شاید چند ساعت باشد. اما نصب سیستم تهویه داکت کمی مشکل است. بیشتر سختی این مورد به این علت است که این سیستم تهویه بر روی سقف نصب می شود. لوله های بلند و کانال کشی روز ها وقت شما را خواهند گرفت.

ایجاد سقف کاذب

یکی دیگر از معایب داکت اسپلیت و نصب آن این است که باید کثیف کاری زیادی را تحمل کنید. اگر نمی خواهید 50 متر لوله و کانال کشی در سراسر سقف شما پیدا باشد حتما به فکر ایجاد سقف کاذب برای پوشاندن این لوله ها و خطوط باشید.

سختی در نصب کندانسور بیرونی

از جمله اشکالاتی که به یک داکت اسپلیت وارد است این می باشد که واحد کندانسور بیرونی باید حتما در بهترین نقطه بیرون از ساختمان نصب شود. به طوری که نباید باد و باران و آفتاب مستقیم به آن بخورد. شاید برای بعضی از افراد پیدا کردن چنین موقعیتی سخت باشد.

نصب برد کنترلر

یکی از معایب داکت اسپلیت که کمی نصب آن را سخت می کند نصب برد کنترلر است. این برد که کنترل داکت را بر عهده دارد باید به خوبی درون دیوار جاسازی شود. این یعنی خراشیدن دیوار و سوراخ کردن آن که هم زمان بر بوده و هم هزینه ها را سنگین می کند.

نصب بر روی پشت بام

در آخر باید به این عیب بزرگ اشاره کنیم که فن و فن کویل باید بر روی پشت بام نصب شوند. این خود می تواند هم هزینه بیشتری داشته باشد و هم فرآیند نصب را بسیار پیچیده تر کند. زیرا برای کار نصب باید دریل کاری و سر و صدا زیادی را تحمل کنید و همچنین حفر کردن پشت بام بدون آسیب زدن به آن کار هر نصب کننده ای نیست.

[imagebox image_url=”12585″ image_hover=”disable” url=”https://instagram.com/darinmarket_com?utm_source=ig_profile_share&igshid=1dl5klrr4st8e”]
[imagebox image_url=”12586″ image_hover=”disable” url=”https://t.me/Darinmarketbaneh”]
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.