منظور از فوت در یخچال چیست؟

منظور از فوت در یخچال چیست

 

قطعا از اصلی ترین و اساسی ترین وسایل آشپزخانه ، یخچال می باشد که ضرورت آن برای نگهداری و دوام بیشتر موادغذایی بر هیچ خانه ای پوشیده نیست. جدای از اینکه کدام برند بهتر است ظرفیت یخچال نیز اهمیت خاصی برای خریدار دارد،زیرا گاهی ما فکر می کنیم یخچال های هم اندازه ظرفیت یکسانی نیز دارند در حالی که این موضوع که صرفا براساس ظاهر و دیدن می باشدصحیح نیست بلکه با محاسبات ریاضی می توان از اندازه دقیق یخچال مطلع شد برای تشخیص فوت در یخچال که فروشندگان عمدتا این کلمه را به کار می برند و از سوالات مکرری که ممکنه هنگام خرید یخچال برای شما پیش بیاید این است که منظور از فوت در یخچال چیست؟ فوت در یخچال به چه معناست؟ فوت در یخچال یعنی چه؟

 

فوت در یخچال یعنی چه؟

به زبان ساده ، به حجم و ظرفیت یخچال فوت میگویند.

درواقع برای اشاره به ظرفیت هر یخچال آن را با فوت بیان میکنند. و مقیاسی برای محاسبه حجم است.

حال شما تصمیم به خرید یخچال گرفته اید. برند یخچال ، رنگ یخچال ، طرح یخچال ، دسترسی راحت به قطعات و ظرفیت یخچال از مواردی هستند که  هنگام خرید به آن توجه دارید. اگر از خانواده هایی هستید که به نگهداری موادغذایی از قبیل سبزیجات اهمیت می دهید و هر روز خرید می کنید و همچنین تعداد اعضای خانواده موثر است پس یکی از مهمترین فاکتورها برای خرید که باید به آن توجه داشته باشید ، ظرفیت یخچال و حتی میزان فضایی است که اشغال میکند. مقیاسی که ظرفیت هر یخچال را نمایش داده همچنین میتواند معیاری برای مقایسه با سایر یخچال ها باشد ، فوت می باشد.

 

هر فوت چند لیتر است؟

یک مکعب 10*10*10 را در نظر بگیرید. ظرفیت این مکعب یک لیتر می باشد.

هر فوت برابر است با 28تا از مکعب های ذکر شده. به زبان ساده تر هر فوت برابر است با 28لیتر

مقدار دقیق فوت 28.3168 لیتر است

خب تا اینجا با مفهوم و اندازه فوت آشنا شدیم اما دو عامل مهم در انتخاب و خرید یخچال که باید به آن توجه نمود، اندازه آشپزخانه توع کاربرد و تعداد اعضای خانواده می باشد.

در ادامه ی مقاله ی منظور از فوت در یخچال چیست؟ یک دسته بندی از یخچال ها را آماده کرده.ایم

  • یخچال دوقلو
  • یخچال سایدبای ساید
  • یخچال یک درب
  • یخچال دور این دور

 

ابعاد یخچال دوقلو

ارتفاع معمولا 180 تا 185 سانتیمتر

عرض معمولا 130 سانتیمتر

عمق معمولا 60 سانتی متر

در این نوع یخچال برای طراحی از لحاظ ارتفاع چون معمولا از کابینت بالای یخچالی استفاده میشود حتما باید ارتفاع یخچال را بدانیم و از لحاظ عرض هم باید برای یخچال فضا در نظر بگیریم ولی در طراحی ظاهری ما با عمق کاری نداریم.

 

ابعاد یخچال دو قلو

ابعاد یخچال سایدبای ساید

ارتفاع حدودا 180 سانتیمتر

عرض حدودا 90 سانتیمتر

عمق حدودا 75 تا 85 سانتیمتر

این نوع یخچال از لحاظ طراحی ظاهری و فضایی که لازم دارد می توانیم در کابینت های کناری یخچال تغییراتی ایجاد کنیم تا حدودی بیرون زدگی یخچال را جبران کنیم.

باتوجه به اهمیت ظرفیت و اندازه یخچال ظرفیت یخچال علاوه بر واژه فوت با استفاده از دو واحد لیتر(L) وفوت مکعب(Ft) که روش لیتر در ایران پرکاربردتر است و در کشور ما معمولا ظرفیت را به صورت لیتر بیان میکنند.نیز به کار می روند.

نکته قابل توجهی که باید در مقاله با عنوان منظور از فوت در یخچال چیست؟ بدان اشاره نمود این است که عدد فوت دقیقا برابر فضای داخل یخچال نیست. طبقه ها و کشو ها نیز فضایی را به خود اختصاص میدهند.

 

ابعاد یخچال سایدبای ساید

 

 

 

یخچال مناسب برای زوج های جوان

یک زوج جوان در ابتدای مسیر تشکیل زندگی همواره باید به فکر صرفه جویی در هزینه باشند. یخچالی با حدود 18 تا 22 فوت با توجه به فضایی که آشپزخانه ی آنها دارد می تواند جوابگوی یک زوج جوان باشد.

پیشنهاد دارین مارکت : یخچال های کمتر از 25 فوت (مشاهده)

 

یخچال مناسب برای خانواده های پرجمعیت

معمولا به خانواده هایی که اعضای آن بیش از 5 نفر باشد پرجمعیت میگوییم. هر چه تعداد خانوار بیشتر باشد موادغذایی ذخیره شده در یخچال هم بیشتر خواهد شد. و از آنجایی که تقریبا نصف ظرفیت یخچال به فریزر اختصاص می یابد و ممکن است نیاز شما را به طورکامل برآوره سازد، یخچال هایی با ظرفیت 22 فوت تا 40 فوت مناسب میباشد.

پیشنهاد دارین مارکت : یخچال مناسب برای خانواده پرجمعیت – یخچال دوقلوی سامسونگ مدل  rr35-rz28 (مشاهده)

در این مقاله با عنوان توضیح دادیم که منظور از فوت در یخچال چیست؟ و در ادامه مختصر شرح دادیم برای هر خانواده چه یخچالی مناسب است.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.