منو مخفی تلویزیون ال جی

منو مخفی تلویزیون ال جی

تلویزیون های جدید همه دارای امکانات فراوانی می باشند و این تلویزیون ها منوی خاصی برای تعمیرکاران دارد. منو مخفی تلویزیون ال جی با توجه به دستورات خاصی ظاهر می شنود. اگر شما کاربران دارای تلویزیون ال جی هستید و می خواهید نحوه ی ظاهر کردن منو مخفی را بیابید بهتر است تصاویر و نوشته ها را دنبال کنید.

 

 

دلیل استفاده منو مخفی

در بعضی از تلویزیون ها شما با استفاده از کنترل های معمولی خود نمی توانید منوی مخفی را پیدا کنید و باید از کنترل مادر برای ورود به منو مخفی تلویزیون ال جی استفاده کنید. کاربر با استفاده از منو مخفی می تواند تلویزیون را به راحتی تنظیم نماید. مانند: رنگ – ارتفاع و عرض تصویر و سطح صدا را به آسانی می توان تنظیم کرد.

 

 

مطمئن شوید که کنترل مادر در دست شما است

شما می توانید با ریموت کنترل های دیگر ال جی مانند کنترل هوشمند می توانید به منو مخفی تلویزیون ال جی دسترسی داشته باشید. ولی همانطور که گفته شد بهتر است از ریموت کنترل اصلی یا همان مادر استفاده کنید.

 

 

نوع کانال تلویزیون را انتخاب کنید

برای تعیین منبع ورودی تلویزیون دکمه INPUT روی ریموت خود را فشار دهید، سپس منبع ورودی تلویزیون خود را انتخاب کنید. توجه کنید اگر این کار را انجام ندهید، امکانش هست که نتوانید منوی مخفی تلویزیون ال جی را پیدا نکنید.

 

 

همزمان دکمه MENU کنترل و تلویزیون را فشار دهید

این عملکرد را همزمان انجام داده و نگه دارید و در بعضی از کنترل ها و تلویزیون ها به جای دکمه ی MENU دکمه SETTINGS یا دکمه HOME قرار گرفته شده است. و باید با استفاده از این دکمه ها این مراحل را انجام دهید.

 

 

هر دو دکمه را رها کرده و رمز عبور را وارد نمایید

زمانی که از شما درخواست رمز شد می توانید هر دو دکمه را رها کرده و رمز را وارد نمایید. شما برای شروع اول بهتر است از رمز 0000 استفاده کنید.

 

 

دکمه ی ENTER را فشار دهید

برای منوی مخفی تلویزیون ال جی دکمه ی ENTER را فشار داده و می توانید رمز خود را وارد کنید. زمانی ممکن است این رمز 0000 را قبول نکند پس بهتر است یکی از رمز های زیر را انتخاب کنید.

 

 

منو مخفی را مشاهده نمایید

زمانی که منو مخفی تلویزیون ال جی را پیدا کردید می توانید تنظیمات را انجام دهید. برای مثال می توانید میزان صدا و سیستم عامل را تنظیم نمایید.

 

خواندن این مطلب به شما پیشنهاد میشود:

وصل كردن گوشی به تلويزيون ال جی ( نمایش صفحه گوشی روی تلویزیون )

 

روش دوم پیدا کردن منو

با دیگر ریموت های ال جی می توانید منو مخفی تلویزیون ال جی را پیدا کنید ولی همانطور که گفته شد بهتر است از ریموت کنترل اصلی استفاده کنید. کانال تلویزیون خود را انتخاب کرده و برای تعیین  ورودی تلویزیون دکمه INPUT روی ریموت خود را فشار دهید، سپس  ورودی تلویزیون خود را انتخاب کنید. توجه کنید اگر این کار را انجام ندهید، ممکن است نتوانید به منو  دسترسی پیدا کنید.

 

 

رمز 1105 را وارد کنید و این کدی است که تمام تلویزیون های LG برای دسترسی به منو نصب از آن استفاده می‌کنند. دکمه ENTER را فشار دهید این دکمه در وسط ریموت است. با این کار رمز عبور خود را تایید می کنید. به جای آن لازم باشد دکمه OK را فشار دهید.

 

 

در منو نصب، ممکن است شما بخواهید حالت USB را برای تلویزیون خود فعال کنید. همچنین ممکن است بخواهید گزینه‌های دیگری مانند “Hotel Mode” را فعال کنید. تنظیماتی وجود دارد که روی منو مخفی تلویزیون ال جی می توانید اعمال نمایید مانند:

  • منو مخفی تلویزیون ال جی به شما امکان تنظیم یک سری ویژگی‌ها را می‌دهد مثلا شما  می‌توانید تنظیمات صوتی و تصویری، تنظیمات ارتقاء رنگ تلویزیون را اعمال کنید.
  • در قسمت تنظیمات استاندارد تصویر، شما می‌توانید روشنایی و کنتراست، رنگ، وضوح و رنگ یا سایه رنگ‌ها را کنترل کنید.
  • در قسمت تنظیمات صدا، شما می‌توانید صدای زمینه،  حداقل و حداکثر حجم صدا را تغییر دهید.
  • در قسمت General شما می‌توانید فرکانس نور پس زمینه و روشنایی، تست رنگ و مجموعه دستورالعمل حالت مصرف برق را تغییر دهید.
  • در قسمت Upgrade شما می‌توانید سیستم عامل تلویزیون خود را ارتقاء دهید. این کار عملکرد دستگاه را بهبود خواهد بخشید. بروزرسانی سیستم عامل به طور عمومی هر دو ماه یک بار در دسترس شما قرار می‌گیرد.

 

 

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.