نکات مهم در استفاده از مایکروویو

نکات مهم در استفاده از مایکروویو

استفاده از لوازم الکتریکی بدون دانش قبلی می تواند خطرات جبران ناپذیری به همراه داشته باشد. از این رو برخی از نکات ایمنی مهم همواره باید رعایت شوند. در این مطلب به بیان نکات مهم در استفاده از مایکروویو می پردازیم.

انتخاب ظروف مناسب

اولین نکته از نکات مهم در استفاده از مایکروویو انتخاب ظرف مناسب برای قرار دادن در مایکروویو است. همان طور که میدانید هر ظرفی برای حرارت مایکروویو مناسب نیست. انتخاب ظرف هایی مانند پیرکس و آرکوپال برای این منظور بسیار مناسب هستند.

خواندن این مطلب برای شما مفید خواهد بود:  8 مورد از چیزهایی که نباید در مایکروویو گذاشت

مواد قابل اشتعال

شاید به خود بگویید که مواد قابل اشتعال تنها در مقابل حرارت شعله آتش می گیرند. اما باید به شما بگویم که این یک تفکر اشتباه است. مایکروویو به هر چیزی که داخل آن است، حرارت مستقیم وارد می کند. همین خطر اشتعال را بالا می برد. یکی از موادی که نباید هرگز به مدت زیادی درون مایکروویو قرار گیرد، روغن است زیرا به سرعت آتش گرفته و باعث خسارت می شود.

استفاده از کانوکشن

نکته مهم در استفاده از مایکروویو کانوکشن است. این خاصیت به خوب پختن غذا و مغز پخت شدن آن کمک زیادی می کند. همچنین مصرف انرژی در این حالت بسیار کم است.

کانوکشن در مایکروویو چیست؟

احتیاط احتیاط

نه تنها در استفاده از مایکروویو بلکه در استفاده از هر محصول دیگری باید بسیار احتیاط کنید. برای برداشتن ظروف داخل مایکروویو حتما از دستکش مخصوص استفاده کنید. اگر از یک پیشبند نیز استفاده کنید بهتر است. با این کار از پاشیدن و سوختن توسط ظرف یا غذای داخل آن جلوگیری می کنید.

ظروف سنگین

سعی کنید همیشه از ظروفی که سبک و مناسب هستند استفاده کنید. ظروف سنگین با پر شدن توسط غذا سنگین تر هم می شوند. این وزن برای پایه چرخان و سینه شیشه ای داخل آن بسیار نامناسب بوده و امکان شکستن آن ها وجود دارد.

رعایت بهداشت

باکتری ها عاشق زندگی در محیط های تاریک و مرطوب هستند. و چه جایی بهتر از مایکروویوی که بعد از پختن غذا سرشار از بو و لکه های غذا است؟ پشنهاد ما به شما این است که هر بار بعد از استفاده مایکروویو آن را تمیز کنید و سعی کنید آن را پاکیزه نگه دارید. با این کار از تجمع چربی ها و لکه های غذایی که ممکن است باعث به وجود آوردن انواع بیماری ها شود، جلوگیری می کنید.

مطلب پیشنهادی 

روش تمیز کردن مایکروویو با سرکه و لیمو ترش

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.