نگهداری از لوازم خانگی و راهنمای آن

نگهداری از لوازم خانگی

بسیاری از افرادی که به تازگی ازدواج کرده اند، اطلاع دقیقی از نحوه نگهداری از لوازم خانگی خود ندارند. ممکن است با استفاده اشتباه به خود یا وسایل برقی خانه آسیب وارد کنید. بهترین کار برای جلوگیری از پیش آمدن این مشکلات این است که از روش های نگهداری از لوازم خانگی حتما آگاهی داشته باشید. اگر هنوز در مورد آن ها اطلاعات درست و تجربه کافی ندارید، پس این مطلب دارین مارکت را اصلا از دست ندهید.

طرز نگهداری از لوازم خانگی

از یخچال ها گرفته تا اجاق گاز و مایکروویو، هر کدام برای استفاده به روش خاصی نیاز دارند. اما نگهداری از آن ها نیز بسیار مهم است. طرز نگهداری از لوازم خانگی و راهنمای آن به شما کمک می کند تا به افزایش طول عمر این محصولات در خانه خود و جلوگیری از مشکلات احتمالی کمک کنید.

یخچال و فریزر

یکی از مهمترین و اساسی ترین لوازم خانگی در آشپزخانه یخچال ها و فریزر ها هستند. لازم است نکات ضروری را رعایت کنید تا این دو محصول پر کاربرد عمر بیشتری داشته باشند. در ادامه به بیان آن ها خواهیم پرداخت.

یخچال و فریزر باید هر کدام 30 سانتی متر از دیوار فاصله داشته باشند. از قرار دادن آن ها در کنار اجاق گاز یا سینک ظرفشویی خودداری کنید. سعی کنید یخچال و فریزر خود را در معرض نور خورشید قرار ندهید. از شست و شوی پشت این دو محصول با آب نیز خودداری کنید. با رعایت این موارد از آسیب و فشار آمدن به دستگاه جلوگیری می کنید.

نگهداری از لوازم خانگی

ماشین لباسشویی

تقریبا در هر خانه ای ماشین لباسشویی یافت می شود. برند های مختلف با کارایی های ویژه ای در بازار وجود دارند که ممکن است تفاوت هایی را ایجاد کنند. اما نکته مهم در نگهداری از لوازم خانگی مانند ماشین لباسشویی این است که موارد ضروری را رعایت کنیم. در این بخش به موارد ضروری که باید رعایت کنید می پردازیم.

هیچوقت در زمان شست و شوی لباس درب آن را باز نکنید. از اتصال برق مطمئن استفاده کنید. بعد از اتمام کار درب لباسشویی را باز کنید تا خشک شود. با این کار از رشد باکتری و قارچ جلوگیری کرده و بوی بد در آن به وجود نمی آید. نکته دیگر این که لباس هایی که سگکک دارند را در لباسشویی قرار ندهید و همچنین به یاد داشته باشید که لازم است هر چند وقت یک بار فیلتر لباسشویی را بررسی کنید و اگر پر بود آن را خالی کنید.

نگهداری از لوازم خانگی

فر و مایکروویو برقی

از دیگر لوازم برقی که این روز ها در بیشتر خانه یافت می شود انواع اجاق گاز، فر و مایکروویو ها هستند. اگر چه این وسایل سطح رفاه در زندگی را بالا برده اند، اما نمی توان از نگهداری و مراقبت از آن ها چشم پوشی کرد. در نگه داری این وسایل سعی کنید از پریز مناسب استفاده کنید. همچنین برای تمیز کردن قسمت داخلی کمتر از مواد شیمیایی استفاده کنید. می توانید موادی مانند جوش شیرین و آب لیمو را امتحان کنید. در آخر به یاد داشته باشید هر چه بیشتر در نگهداری از لوازم خانگی خود هوشیارانه تر عمل کنید، عمر مفید آن ها را بیشتر افزایش می دهید.

 

نگهداری از لوازم خانگی

[imagebox image_url=”12585″ image_hover=”disable” url=”https://instagram.com/darinmarket_com?utm_source=ig_profile_share&igshid=1dl5klrr4st8e”]
[imagebox image_url=”12586″ image_hover=”disable” url=”https://t.me/Darinmarketbaneh”]
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.