چگونه از کولر گازی خود مراقبت کنیم؟

چگونه از کولر گازی خود مراقبت کنیم

در استفاده از کولر گازی مواردی بسیار ساده وجود دارند که بازده کاری آن را بهبود می بخشند. برای دریافت این روش ها، هر روز با ما تماس های متعددی برقرار می شود. در واقع با پرسش چگونه از کولر گازی خود مراقبت کنیم ، مواجه می شویم. اگر شما این نکات ساده اما کاربردی را رعایت کنید، شاهد افزایش چشمگیر راندمان خواهید شد. به همین دلیل به کارشناسان دارین مارکت سپردیم که مطلبی بسیار خلاصه و کاربردی ارائه کنند. در ادامه با این روش ها آشنا می شوید.

در ابتدا کولرگازی مناسبی انتخاب کنید:

اولین و مهم ترین توصیه ما این است که قبل از خرید کولر گازی کاملا با شرایط مکان خود و قابلیت های محصولات آشنا شوید. این قابلیت ها شامل ظرفیت کولر، نوع موتور، برق ورودی مورد نیاز و… است. این موضوع کاملا مفصل است و به همین دلیل در یک مقاله جدا آن را توضیح داده ایم. حتما مطلب قبلی ما، تحت عنوان “راهنمای خرید کولرگازی” را مطالعه بفرمایید.

دمایی مناسب برای خنک سازی تعیین کنید:

اگر دمایی معقول و مناسب برای محدوده کارکرد کولر انتخاب نکنید، ممکن است کولر گازی بیهوده کار کند. یعنی شما به دمایی کمتر نیاز ندارید و در عین حال دمای پایین تری را تنظیم کرده اید. در این حالت کولر گازی بیهوده کار می کند، استهلاک می یابد و انرژی مصرف می کند. معمولا بهترین دما برای کولر گازی ها 24 تا 26 درجه سانتیگراد است.

از تابش مستقیم خورشید جلوگیری کنید:

سعی کنید کولر گازی را در مکانی نصب کنید که تحت تابش مستقیم خورشید نباشد. با توجه به موقعیت منزل یا محل کار شما، پنجره های قسمتی از ساختمان نور کمتری دریافت می کنند. با نصب کولر گازی در جایی که خورشید مستقیم نمی تابد، به عملکرد بهتر کولر کمک می کنید. چون این تابش اطراف کولرگازی را گرم می کند و حتی در صورت ایجاد دمای مناسب در اتاق، کولر همچنان فعالیت می کند. البته در صورت نصب کولر گازی در جایی نامناسب، از پرده یا برچسب شیشه ها برای جلوگیری از ورود مستقیم نور خورشید استفاده کنید.

همچنین توصیه می شود کولرگازی را در اطراف وسایلی که گرما تولید می کنند، قرار ندهید.

نوسانات برق را اصلاح کنید:

در صورت وجود نوسانات جریان برق در سیم کشی ساختمان، حتما آن را بررسی کنید. این نوسانات که معمولا مکرر و متعدد نیز هستند، ممکن است به کولر گازی صدمه برسانند.

شست و شوی دوره ای فیلترها واجب است:

کارکرد صحیح کولر گازی کاملا به فیلترها وابسته است. در صورت نشستن غبار بر فیلترها و انسداد آن ها ممکن است که هوا از آن نگذرد و مستقیما به بخشهای دیگر برود. برخی فیلترها نیاز به تعویض دوره ای دارند و باید کاملا عوض شوند. اما برخی از فیلترها چنین نیستند و با شست و شویی ساده دوباره قابل استفاده اند. به طور کلی توصیه می شود این دوره ها دو یا هر سه ماه یکبار انجام شوند. البته اگر محیط زندگی شما آلوده می باشد حتما این دوره ها را سریع تر انجام بدهید.

گاز کولر نباید تخلیه شود:

هر چند ماه یا هر سال یکبار کولر گازی خود را به دست یک متخصص بدهید. وجود گاز سرد کننده کافی در کولر گازی بسیار مهم است. اگر گاز به مقدار کافی موجود نباشد، احتمال ایجاد اختلالاتی شدید در کمپرسور می شود.

کولر گازی و کولر آبی را در یک مکان قرار ندهید:

قرار گرفتن کولرهای آبی و گازی در یک مکان و فعالیت همزمان آن ها از اشتباهات رایج است. الگوهای فعالیت آن ها به ویژه از نظر تغییرات رطوبت محیط کاملا متفاوت است. به همین دلیل این دو محصول در یک مکان برخلاف هم عمل کرده و شرایط را برای دیگری نامناسب می کند.

در پایان توصیه می کنیم که حتما به مراقبت از کولر گازی خود اهتمام بورزید. زیرا این محصول با راهکارهای ساده قابل انجام، ماندگارتر و کارآمد تر خواهد شد.

[imagebox image_url=”12585″ image_hover=”disable”]
[imagebox image_url=”12586″ image_hover=”disable”]
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.