چگونه عملکرد کولرگازی خود را بهبود بخشیم؟

عملکرد کولرگازی

فرارسیدن تابستان به معنی کار کردن بی وقفه کولرگازی است. زمانی که دمای محیط بالا می رود، عملکرد کولرگازی تا حد زیادی کاهش می یابد. راهنمایی های زیر به شما کمک می کنند تا فشار موجود بر روی کولرگازی خود را کاهش دهید. در کنار این موضوع نیز تا حد زیادی در هزینه های خود صرفه جویی خواهید کرد.

7 راهکار برای بهبود عملکرد کولرگازی

ترموستات را به حال خود بگذارید

عملکرد کولرگازی

بسیاری از افراد سعی می کنند مدام درجه های کولرگازی را عوض کنند. اما فراموش نکنید این کار تاثیر بسیاری بدی بر روی عملکرد کولرگازی شما دارد.

پرده ها را برای بهبود عملکرد کولرگازی بکشید

عملکرد کولرگازی

شاید کنار زدن پرده ها به شما در کاهش هزینه های برق کمک کند، اما بهتر است زمانی که کسی در یک اتاق نیست پرده های آن را بکشید. به خصوص خانه هایی که رو به شرق یا غرب هستند.

نور خورشیدی که به صورت مستقیم وارد خانه شما می شود باعث کاهش عملکرد کولرگازی شما می شود. اگر می خواهید با باز کردن پنجره ها خانه را خنک تر کنید، در عصر ها که هوا خنک تر می شود این کار را انجام دهید.

یک پنکه روشن کنید

عملکرد کولرگازی

در روز هایی که دمای محیط معتدل تر است می توانید کولرگازی خود را خاموش کنید. می توانید اجازه دهید یک پنکه سقفی یا زمینی به خنک کردن محیط شما کمک کند.

اگر در مناطق گرمسیر زندگی می کنید می توانید شب ها برای کاهش هزینه ها و بهبود عملکرد کولرگازی خود، آن را خاموش کنید. مطمئن باشید پنکه ها هنوز هم می توانند یک نسیم خنک را وارد محیط شما کنند.

استفاده از هود در زمان آشپزی

عملکرد کولرگازی

اگر در روز های گرم سال مشغول آشپزی هستید حتما هود آشپزخانه را روشن کنید. با این کار هوای گرم از خانه خارج می شود. وجود هوای گرم در خانه عملکرد کولر گازی را کاهش می دهد.

اگر هود ندارید پنجره را تا زمان خروج هوای گرم باز نگه دارید و حتی می توانید یک پنکه نیز روشن کنید.

برای بهبود عملکرد کولرگازی از رطوبت گیر استفاده کنید

عملکرد کولرگازی

زمانی که مردم می گویند “این گرما نیست رطوبت است” حق با آن هاست. اگر در خانه رطوبت گیر دارید آن را روشن کنید. خروج رطوبت از خانه به شما احساس راحتی بیشتری می دهد.

حتی می توانید در کنار رطوبت گیر از یک پنکه برای خنک کردن خانه استفاده کنید. با این کار تا حد زیادی هزینه های خود را کاهش داده و عملکرد کولرگازی خود را بهبود می بخشید.

کولرگازی خود را از نور خورشید دور نگه دارید

عملکرد کولرگازی

بهتر است سیستم مرکزی کولرگازی خود را از نور خورشید دور نگه دارید. می توانید آن را در قسمت شمالی ساختمان خود نصب کنید.

اگر این کار برای شما مقدور نیست سعی کنید از درختان یا حتی سایه بان برای دور نگه داشتن آن از نور خورشید استفاده کنید.

کار ها را به زمان مناسب محول کنید

عملکرد کولرگازی

زمانی که مشغول آشپزی هستید لازم نیست هم ماشین ظرفشویی و هم ماشین لباسشویی روشن باشند.

برای بهبود عملکرد کولرگازی خود می توانید این کار ها را در ساعات شبانه انجام دهید.

[imagebox image_url=”12585″ image_hover=”disable” url=”https://instagram.com/darinmarket_com?utm_source=ig_profile_share&igshid=1dl5klrr4st8e”]
[imagebox image_url=”12586″ image_hover=”disable” url=”https://t.me/Darinmarketbaneh”]
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.