کانال یابی دیجیتال تلویزیون ال جی

کانال یابی دیجیتال تلویزیون ال جی

 

تلویزیون های ال جی اکثرا گیرنده ی دیجیتال دارند و می توانند کانال ها و شبکه های داخلی را پوشش دهند. هر تلویزیون متناسب با هر کشور و هر منطقه ای طراحی شده که قسمت گیرنده دیجیتال در آن ها متفاوت خواهد بود. نحوه کانال یابی دیجیتال تلویزیون ال جی بسیار مهم است که مورد بررسی قرار می دهیم و می توان گفت اغلب تلویزیون هایی که در بازار موجود هستند از شبکه ها و کانال های داخلی پشتیبانی می کنند. هنگام خرید تلویزیون ال جی از موجود بودن گیرنده دیجیتال مطمئن شوید. برای دریافت کانال های دیجیتال می توانید از کانال یابی خودکار و یا دستی انجام دهید.

 

سیستم عامل Webos

این سیستم عامل بسیار سریع بوده و کار با آن بسیار لذت بخش خواهد بود. در این سیستم عامل منو در قسمت پایین صفحه وجود دارد و می توان به اسانی گزینه ها را انتخاب کنید. برای اینکه ما در این قسمت به جستجو نیاز داریم دکمه ی setting را می زنیم و وارد قسمت ها دیگر خواهیم شد. نحوه کانال یابی دیجیتال تلویزیون ال جی امر بسیار ساده ای می باشد و اگر کار را به خوبی انجام ندهید می تواند تمامی تنظیمات دستگاه بهم بریزد. تلویزیون های ال جی کاربران و متقاضیان زیادی دارند و این امر موجب می شود که کاربران هنگام خریدن آن به تمامی خصوصیان آن دقت کنند. می توانیم توضیح بدیم که کانال یابی خودکار و دستی وجود دارد که به توضیح آنان نیز می پردازیم: در کانال یابی خودکار گزینه‌ی کانال یابی خودکار را انتخاب کرده و بر روی گزینه‌ی «شروع» کلیک کنید.
سپس اجازه دهید کانال یابی 100% انجام شود تا تمامی شبکه‌های دیجیتال را داشته باشید. همچنین در کانال یابی دستی:

 

 

 

وارد قسمت کانال یابی دستی شوید.
سپس عدد مربوط به پهنای باند کانال را در قسمت VHF/UHF CH وارد کنید. پس از آن، گزینه‌ی افزودن «Add»، یا به روزرسانی «Update» را انتخاب کنید.

تنظیمات اولیه و نصب آنتن

زمانی که کاربران تلویزیون خریداری می کنند یک سری تنظیمات بسیار مهم و کاربردی است. تنظیمات اولیه به تنظیمات زبان، منطقه و یا کشور مورد استفاده، تنظیم منو و….. را شامل می شود. بعد از روشن کردن تلویزیون نوبت به نصب آنتن می رسد، آنتن توسط کابل و یک سوکت به تلویزیون یعنی به پورت RF وصل می شود و این پورت در تلویزیون های قدیمی هم وجود داشت پس بنابراین باید با آن آشنایی داشته باشید. در نصب آنتن دقت کنید چرا که از موارد اولیه است که تاثیر در نحوه کانال یابی دیجیتال تلویزیون ال جی دارد. ممکن است در برخی مناطق یک آنتن معمولی و رومیزی برای دریافت شبکه‌ها کافی باشد اما برای برخی مناطق نیاز به آنتن هوایی است. البته با پیشرفته تر شدن تلویزیون ها بعضی از آنان نیازی به آنتن ندارند.

نصب کانال دیجیتال

نحوه کانال یابی دیجیتال تلویزیون ال جی اینگونه می باشد که بر روی ریموت کنترل دکه Setting زده شود بسیاری از قابلیت ها و تنظیمات در اختیار کاربر قرار می گیرد که برای تنظیم و جستجوی کانال های دیجیتال به صورت زیر عمل می کنیم: ابتدا بر روی ریموت کنترل دکمه Setting را زده  و بعد از آن گزینه Channel را انتخاب می کنیم. بعد از Channel Setting Option را انتخاب می کنیم که با آنتخاب آن 3 مورد در دسترس کاربر قرار می گیرند که به صورت زیر هستند:

الف: Auto Tuning

ب: Manual Tuning

ج: Edit Chane

با انتخاب Auto Tuning کانال ها به صورت اتوماتیک جستجو خواهند شد و در نهایت دکمه Done را زده و جستجو تمام شده و کانال ها بر روی تلویزیون ذخیره می شوند.
با انتخاب Manual Tuning می توان کانال ها را به صورت دستی جستجو کرد. در جستجوی Manual، باید ابتدا Tuner را انتخاب کرد که در آن 4  TV، DTV، Cable TV و Cable DTV وجود دارد که با انتخاب هر تیونر کانال های مربوط به آن تیونر در جستجو ظاهر می شوند.
انتخاب Edit Channel برای  ویرایش نام، قفل کردن کانال و یا حذف کانال به کار گرفته می شود.
در ویدیو زیر از دارین مارکت به زیبایی نحوه کانال یابی دیجیتال تلویزیون ال جی را شرح دادیم. حتما ببینید:

 

اگر شما تجربه ی دیگری در این زمینه دارید از طریق فرم زیر با ما به اشتراک بگذارید.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.