گذاشتن فویل در مایکروویو و خطرات آن

گذاشتن فویل در مایکروویو

بدون شک یکی از محبوب ترین وسایل آشپزخانه ای  که این روز ها در هر خانه ای یافت می شود مایکروویو است. این محصولات به کار ها سرعت می بخشند و آن ها را راحت تر می کنند. آشپزی با آن ها راحت بوده و تقریبا همه می توانند با آن کار کنند. اما آیا می تواند هر ظرفی را درون مایکروویو گذاشت؟ پاسخ منفی است. نمی توان برخی چیز ها را درون آن قرارد داد. یکی از موارد فویل ها هستند. دارین مارکت در این مطلب از گذاشتن فویل در مایکروویو و خطرات آن برای شما صحبت می کند.

گذاشتن فویل در مایکروویو

فویل ها ورقه های نازکی از آلومینیوم هستند که در بیشتر موارد برای پختن غذا ها در فر مورد استفاده قرار می گیرند. اما متاسفانه برخی اوقات این تصور اشتباه وجود دارد که می توان از فویل همچون فر، در مایکروویو نیز استفاده کرد.

همین بی احتیاطی می تواند منجر به آتش سوزی و حتی مشکلاتی جبران ناپذیر شود.

طرز کار فر و مایکروویو بسیار متفاوت هستند. فر ها برای گرم کردن مواد غذایی اغلب از جریان الکتریسته کنترل شده  استفاده می کنند که خطرات آتش سوزی را بسیار کمتر کرده است. در مقابل مایکروویو ها از امواج رادیویی با فرکانس یا بسامد بالا به تمام ذرات موجود در خود ضربه وارد می کنند و این ضربه ها باعث ارتعاش می شوند. همین ارتعاشات و واکنش ها سبب ایجاد حرارت شده و غذا گرم شده و یا پخته می شود.

واکنش مواد در برابر امواج مایکروویو

بیشتر ظرف هایی که در آن مواد غذایی را برای پختن در مایکروویو قرار می دهیم، از جنس پلاستیک و یا شیشه هستند. این مواد در مقابل امواج رادیویی مایکروویو کمتر واکنش نشان می دهند. اما فلزات به شدت در برابر این امواج واکنش نشان می دهند و امکان آتش سوزی را ایجاد می کنند. به این سبب همواره تاکیید شده است از گذاشتن فویل در مایکروویو خودداری کنید.

توصیه دارین به شما

اگر چه استفاده از فویل های آلومینیومی به شدت پر طرفدار است اما دارین مارکت به شما توصیه می کند تنها زمانی که مجبورید از آن استفاده کنید. اگر چه به ظاهر فویل ها بی ضرر هستند اما همواره مقداری از آلومینیوم آن در غذایی که می خوریم حل می شود. در استفاده طولانی این مقادیر بسیار خطر ساز خواهند بود.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *