4 مشکل اصلی جاروبرقی ها

مشکل اصلی جاروبرقی ها

جاروبرقی ها زمانی که وارد محصولات خانگی شدند سر و صدای زیادی به پا کردند. آیوز مک‌گافی کسی بود که در 8 ژوئن 1869 اولین جاروبرقی را ثبت کرد. از آن زمان تا کنون این وسیله تغییر و تحولات زیادی داشته است. اما هر محصول به موازات مزیت هایی که دارد دچاز مشکلاتی نیز می شود. در این مطلب دارین مارکت به بیان 4 مشکل اصلی جاروبرقی ها می پردازیم. با ما همراه باشید شاید این مشکلات مشکل شما هم باشند.

کم شدن قدرت مکش

یکی از مواردی که جزو مشکل اصلی جاروبرقی ها است و شاید بتوان گفت که عمده ترین آن ها نیز می باشد، کم شدن قدرت مکش آن است. بی شک همه ما برایمان پیش آمده است که از کم شدن قدرت مکش جاروبرقی خود گله کنیم.

اما این مشکل راه حل های آسانی دارد که با هم آن ها را مرور می کنیم:

راه حل اول: یک گوی شیشه ای را از لوله های خرطومی عبور دهید. اگر گوی از آن طرف خارج نشود لوله های شما دچار گرفتگی شده اند با فشار آب می توانید مو یا پرز های فرشی که گیر کرده اند را خارج کنید. خواهید دید مکش جارو برقی به حالت عادی خود باز گشته است.

راه حل دوم: خالی کردن کیسه جاروبرقی بسیار تاثییر گذار است. اگر کیسه جاروبرقی شما پر شده است آن را خالی کنید و مکش آن درست خواهد شد.

راه حل سوم: تمیز کردن فیلتر هوا را امتحان کنید. برخی اوقات گرد و غبار بیش از حدی که بر روی فیلتر هوا جمع شده است مانع از عبور جریان هوا و کاهش مکش می شود. فیلتر را خوب بشوید و بعد از این که کامل خشک شد بر روی جای خود قرار دهید.

خواهید دید مکش جاروبرقی شما تا حد بسیار زیادی تغییر کرده است.

خاموش شدن خود به خودی جاروبرقی

یکی دیگر از مسائلی که جزو مشکل اصلی جاروبرقی ها به حساب می آید، خاموش شدن خود به خودی جاروبرقی است.

درست وقتی که مشغول جمع کردن آشغال های مهمانی دیشب خود هستید جاروبرقیتان یک باره خاموش می شود. به جای این که نگران شوید که نکند سوخته باشد اول مخزن جاروبرقی را بررسی کنید.

برخی اوقات پر شد مخزن جاروبرقی سبب ایجاد این مشکل می شود. اگر بعد از خالی کردن مخزن باز هم با این مشکل رو به رو شدید احتما دارد موتور جاروبرقی شما نیم سوز شده باشد.

در این حالت بهتر است جاروبرقی را پیش تعمیرکاری حرفه ای و کاربلد ببرید.

صدای بلند و ناهنجار

از جمله مشکل اصلی جاروبرقی ها صدای بلند و ناهنجاری است که بعد از مدتی پیدا می کنند.

متاسفانه به دنبال این مشکل مکش جاروبرقی نیز بسیار پایین می آید که نشان دهنده نیم سوز شدن موتور شما است. اصلا به باز کردن جاروبرقی فکر نکنید. آن را به افراد متخصص نشان دهید تا از مشکل قطعی جاروبرقی خود مطمئن شوید.

سالم بودن تسمه ها را بررسی کنید

برخی از مدل ها و برند های جاروبرقی در قسمت سری خود دارای تسمه هستند. این تسمه ها و پاره شدنشان یکی دیگر از مواردی است که جزو مشکل اصلی جاروبرقی ها محسوب می شود.

برای این که عمر جاروبرقی خود را افزایش دهید، قبل از این که تسمه کامل خورده شود آن را عوض کنید.

این کار برای شما هزینه بسیار ناچزی خواهد داشت.

[imagebox image_url=”12585″ image_hover=”disable” url=”https://instagram.com/darinmarket_com?utm_source=ig_profile_share&igshid=1dl5klrr4st8e”]
[imagebox image_url=”12586″ image_hover=”disable” url=”https://t.me/Darinmarketbaneh”]
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.