7 دلیل اصلی سر و صدای ماشین لباسشویی

سر و صدای ماشین لباسشویی

یکی از کاربردی ترین وسایل آشپزخانه لباسشویی ها هستند. همه چیز را به خوبی میشویند و اعتراضی هم به کار خود ندارند. اما دقت کرده اید برخی موراد سر و صدای ماشین لباسشویی کمی عجیب می شود؟ بهتر است نسبت به این صدا ها حساس باشید. برخی اوقات این صدا ها می توانند نشان دهنده اشکال در قطعات داخلی باشند. در این مطلب دارین مارکت به بیان 7 دلیل اصلی سر و صدای ماشین لباسشویی می پردازیم.

ساییده شدن بلبرینگ ها

در وسط شفت های خارجی و داخلی، بلبرینگ ها قرار دارند. اگر به هر دلیلی بلبرینگ ها دچار ساییدگی شوند، تناسب شفت ها برهم خورده و دیگ در چرخش دچار اختلال می شود. برای رفع این مشکل باید بلبرینگ ها عوض شوند. برای این کار به یک متخصص نیاز دارید.

پولی قرقره

ممکن است پولی قرقره شکسته و یا آسیب دیده باشد. حتی امکان دارد دچار فرسودگی شده باشد. آن را در آورده و به دقت بررسی کنید تا در صورت مشکل در پولی قرقره از آن آگاه باشید.

محل اتصال موتور

ممکن است محل اتصال موتور دچار شکستگی شده باشد. آن را بررسی کنید و اگر شکسته بود آن را تعویض کنید.

موتور

ممکن است بلبرینگ های موتور از کار افتاده باشند. معمولا موتور ها در زمان کار آرام و بی صدا هستند. برای این که از این مشکل مطلع شوید، تسمه را بردارید و موتور را روشن کنید اگر هنوز سر وصدا زیاد بود، موتور شما خراب شده و نیاز به تعویض دارد.

پمپ تخلیه

اگر زمانی که لباسشویی آب را تخلیه می کند، سر و صدای شدیدی شنیدید، احتمال دارد که پمپ تخلیه یا مسدود شده و یا آسیب دیده باشد. برخی اوقات چیز های ریز و کوچک مانند سنجاق، گیره مو و یا سکه در پمپ گیر کرده و هنگام تخلیه، آب سر و صدای زیادی ایجاد می کند. بهتر است از سالم بودن پمپ آب اطمینان حاصل کنید.

شیر آب ورودی

زمانی که ماشین لباسشویی پر از آب می شود ممکن است سر و صدایی بشنوید. در این حالت ممکن است شیر ورودی دچار رسوب گرفتگی شود.

کمک های متصل به یکدیگر

کمک های متصل به یک دیگر برخی اوقات به مرور زمان دچار ساییدگی می شوند. این استکاک بین آن ها خود می تواند سبب ایجاد سر و صدا در لباسشویی شما شود

[imagebox image_url=”12585″ image_hover=”disable” url=”https://instagram.com/darinmarket_com?utm_source=ig_profile_share&igshid=1dl5klrr4st8e”]
[imagebox image_url=”12586″ image_hover=”disable” url=”https://t.me/Darinmarketbaneh”]
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.