چیزهایی که نباید در مایکروویو گذاشت ( حتما به این موارد دقت شود )

چیزهایی که نباید در مایکروویو گذاشت

مایکروویو ها با ارتعاشات و اشعه های خود مواد غذایی را از همه جهات می پزند. اما آیا تا به حال از خود سوال کرده اید که چه چیز هایی را نمی توان درون آن گذاشت؟ در این مطلب دارین مارکت 8 مورد از چیزهایی که نباید در مایکروویو گذاشت را به شما معرفی کرده و دلیل آن را نیز بیان می کنیم. با ما همراه باشید.

ظروفی که دسته فلزی دارند

ظروف فلزی زمانی که در معرض امواج مایکروویو قرار می گیرند جرقه می زنند. این جرقه ها آغازگر یک آتشسوزی تمام عیار خواهند بود. برای این که دچار حادثه هایی از این دست نشوید از قرار دادن فلزات درون مایکروویو اجتناب کنید.

کیسه های حمل غذا و خوراکی

این مورد از چیزهایی که نباید در مایکروویو گذاشت است که بسیار خطرناک نیز می باشد. کیسه های حمل غذا و خوراکی هنگام گرم شدن موادی از خود آزاد می کنند که با مواد غذایی ترکیب شده و سمی و سرطان زا می شوند.

ظروف یک بار مصرف

ظروف یک بار مصرف در لیست چند مورد از چیزهایی که نباید در مایکروویو گذاشت ما قرار دارد. این ظروف تنها برای یک بار استفاده طراحی شده اند و در برابر حرارت ذوب شده و آتش می گیرند. حتی اگر ذوب نشوند مواد شیمیایی خطرناکی را به درون خوراکی شما وارد می کنند.

تخم مرغ

برخلاف تصور عموم، نمیتوانید تخم مرغ را درون مایکروویو قرار دهید زیرا در برابر فشار ارتعاشات مایکروویو منفجر می شود.

ظروف فومی

برای غذاهای بیرون بر از ظروف فومی استفاده می کنند. این درحالی است که حرارت غذا مواد سمی ظرف فومی را آزاد کرده و آن را تبدیل به یک ترکیب سرطان زا می کند. پس این ظروف جزو چیزهایی که نباید در مایکروویو گذاشت، هستند.

ظروف حکاکی شده و دارای نقش و نگار

اغلب نقش و نگار های روی ظروف دارای لعاب فلزی هستند. به این دلیل که فلز در مواجهه با اشعه های مایکروویو جرقه زده و آتش سوزی ایجاد می کند، نباید ظروف حاوی فلز را درون آن قرارد دهید.

میوه ها

در ادامه مقاله ی چیزهایی که نباید در مایکروویو گذاشت باید گفت که میوه ها پوست نازکی دارند و تحمل گرمای شدیدی که به یک باره مایکروویو به آن ها وارد می کنند را ندارند.در نتیجه در مقابل این فشار دوام نیاورده و منفجر می شوند. از این رو از قرار دادن آن ها درون مایکروویو خودداری کنید.

شیر

شیر را نباید درون مایکروویو گذاشت. دانشمندان معتقداند که امواج مایکروویو پروتئین ها و مواد مغذی موجود در شیر را از بین می برد.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.