علت ارور e06 و e07 و e08 ظرفشویی بوش و روش های رفع آن

ارور06e ظرفشویی بوش از مهم ترین ارور ها بوده که نمی توان نسبت به آن بی توجه ماند و برای رفع این مشکل باید با نمایندگی مورد نظر در تماس باشید. در این مقاله علت ارور e06 ظرفشویی بوش و روش های رفع آن را بررسی میکنیم.

معنی ارور 06e ظرفشویی چیست؟

برند بوش یک برند فوق العاده در تولید لوازم خانگی بوده و با امکانات و ویژگی های خاصی که محصولاتش به مردم ارائه می دهد، توجه افراد زیادی را به خود جلب نموده است. در تمامی ظرفشویی های بوش پنل LCD کوچکی در بالای درب دستگاه موجود بوده که کاربر به راحتی می‌تواند برنامه شستشوی خود را انتخاب کرده و دیگر تنظیمات مورد نظر خود را انجام دهد. لازم به ذکر است که در واقع ارور 06e ظرفشویی بوش به وجود مشکل در درب دستگاه اشاره می کند. در این حالت دستگاه نشان می دهد که در هنوز باز بوده و امکان شستشو وجود ندارد و باید هرچه سریع تر این مشکل رفع گردد.

خرابی میکروسوئیچ

میکروسوئیچ قطعه‌ای کوچک در ماشین ظرفشویی است که وظیفه بررسی بسته بودن کامل دستگاه را بر عهده داشته و در صورت باز شدن ناگهانی درب در هنگام شستشو، میکروسوئیچ این مشکل را به راحتی حل نموده و در کمترین لحظه شستشوی ظروف را متوقف می کند. یکی دیگر از علت ارور 06e خرابی میکرو سوییچ می باشد. همچنین برای رفع خرابی باید دستگاه خود را تعمیر کنید.

خرابی برد

خرابی برد باعث شده تا دستگاه به اشتباه تشخیص دهد که درب باز بوده و مانع کار ظرفشویی خواهد شد. بدین ترتیب دستگاه شروع به کار نمی‌کند و ارور e06 بر روی نمایشگر ظاهر می‌شود. برای رفع این مشکل نیاز به یک فرد مجرب بوده تا از مشکل دستگاه اطلاع کسب نموده و بتواند مشکل برد را به کلی حل نماید. همچنین باید گفت که بدون هیچ گونه اطلاعاتی از مشکل دستگاه اقدام به تعمیر آن نکرده و از دست زدن به آن خودداری کنید.

از مواردی که می‌توانید برای جلوگیری از بروز این مشکلات انجام دهید:

از ماشین ظرفشویی در مدت زمان‌های پر مصرف برق مانند شب استفاده نکنید چرا که نوسانات برق بیشتر از حد معمول است و می‌تواند از عمر برد دستگاه را کم نماید.

از باز کردن درب ظرفشویی در هنگام شستشوی ظروف خودداری کنید. این کار میکروسوئیچ را خراب می کند.

در هنگام بروز ارور e06 ظرفشویی بوش، ممکن است درب دستگاه بسته شده باشد و باز نشود. در این حالت از به زور باز کردن درب خودداری کنید.

در برخی از مواقع نیز دیده شده که درب دستگاه به دلیل خرابی میکروسوئیچ کاملا بسته نمی‌شود. در این حالت نیز پیشنهاد می‌شود از بستن درب دستگاه خودداری کنید تا آسیب بیشتری به ماشین ظرفشویی وارد نشود.

دلایل بروز ارور e07 ظرفشویی بوش

خرابی فن گرمایشی

قطعه ای که دارای چند پر می باشد در داخل ظرفشویی وجود داشته که در چند دقیقه ی آخر کار دستگاه شروع به کار می کند. این قطعه با انتقال هوای گرم به داخل دستگاه، آب اضافی موجود بر روی ظروف و نواحی داخل دستگاه را کاملا خشک می‌کند. اگر این قطعه خراب شود، موجب شده تمامی ظروف کاملا خیس بماند. این خرابی باعث ایجاد ارور e07 بر روی نمایشگر خواهد شد.

چینش اشتباه ظروف

یکی دیگر از دلایلی که باعث ایجاد ارور e07 ظرفشویی بوش می شوند، درست نچیدن ظروف می باشد. این عملکرد باعث می‌شود که کار فن برای خشک کردن کامل ظروف سخت شود. به نکات زیر دقت کنید:

1: انواع بشقاب‌ها باید در سبد پایینی و به صورت عمود قرار بگیرند. به صورتی که داخل بشقاب‌ها به طرف پایین باشند.

2: تمامی لیوان‌ها، فنجان‌ها و کریستال‌ها در سبد بالایی و به صورت وارونه قرار بگیرد به صورتی که آب در آنها جمع نشود.

3: جهت جلوگیری از ذوب شدن ظروف حساس پلاستیکی، تمامی آنها ر ادر سبد بالایی قرار دهید تا از المنت‌های گرمایشی کف دستگاه دور باشند.

4: از قرار دادن ظروف بزرگ مانند دیس و بشقاب‌های بزرگ در مقابل فن گرمایشی خودداری کنید.

وجود جرم در قطعات داخلی

یکی دیگر از دلایل ظاهر شدن ارور e07 ظرفشویی بوش وجود جرم و کثیفی در قطعات داخلی مانند فن و آب پاش‌های دستگاه است. این مساله باعث می‌شود که عمل خشک کردن ظروف با مشکل روبرو شود. برای رفع این مشکل به نکات زیر توجه نمایید:

1: درب جرم گیر را باز کنید و برچسب روی آن را بکنید.

2: بدون کندن لایه نازک، بطری را به صورت وارونه در سبد بالایی ماشین ظرفشویی قرار دهید.

3: دستگاه را روشن کرده و بر روی بلندمدت‌ترین برنامه شستشو تنظیم نمایید. این برنامه باید بالاترین درجه آب را داشته باشد.

4: پس از تمام شدن شستشو درب دستگاه را باز کرده و اجازه دهید دستگاه خنک شود.

علت ارور e08 ظرفشویی بوش که نباید از آن غافل شد

ارور e08 ظرفشویی بوش به معنای چیست؟

ارور e08 ظرفشویی بوش  وجود مشکل در قسمت آبگیری و میزان کم آب در داخل مخزن ماشین ظرفشویی را نشان می‌دهد. این ارور کلا در همان ابتدای شروع شستشو ظاهر می‌شود و شما تا هنگامی که برای رفع ارور e08 ظرفشویی بوش اقدام نکنید، امکان استفاده از دستگاه را نخواهید داشت.

خرابی سنسور

در این قسمت زمانی ارور می دهد که دستگاه دستور خاموش شیر آب و عدم ورود آب بیشتر به داخل مخزن را نشان دهد. خرابی این قطعه در اثر فرسودگی یا نوسانات شدید برقی اتفاق می‌افتد و نیاز به تعمیر خواهد داشت. همچنین قابل ذکر است که برای رفع ارور e08 ظرفشویی بوش باید سنسور خود را تعویض کنید.

خرابی شیر برقی

خرابی این قطعه باعث می‌شود که آب کمتر از حد لازم وارد مخزن شود و برد دستگاه از ادامه فرآیند شستشو جلوگیری به عمل آورد و قطعا برای رفع این مشکل باید از یک تکنیسین مجرب کمک لازم را دریافت نمایید.

وجود رسوبات بیش از حد در مسیر آب ورودی

زمانی که رسوب و جرم و کثیفی مسیر آب را بگیرند موجب ایجاد ارور بر روی نمایشگر 08e شده و دستگاه ظرفشویی به خوبی کار خود را نمی تواند انجام دهد. به نکات زیر توجه کنید:

1: تمامی ظروف موجود در داخل دستگاه را خارج کنید.

2: پوسته برچسب مانند روی درب جرمگیر را بکنید و کاری به لایه نازک روی سوراخ نداشته باشید.

3: بطری جرمگیر را به طور وارونه در داخل سبد بالایی قرار دهید به طوری که فشار آب نتواند آن را وارونه کند

4: درب دستگاه را ببندید و بدون وجود هیچ‌گونه ظرف در داخل آن برنامه شستشو را انتخاب کنید.

5: بهترین برنامه شستشو برای جرمگیری، بلند مدت‌ترین برنامه‌ای است که با بالاترین دمای آب کار می‌کند.

6: پس از پایان شستشو، بطری جرمگیر را از دستگاه خارج کرده و درب ماشین ظرفشویی را باز بگذارید تا کاملا خشک و خنک شود.

در این مقاله سعی شد علت ارور e06 ظرفشویی بوش بررسی شود. چنانچه این مقاله برای شما مفید بود از طریق فرم زیر دیدگاه خود را با ما به اشتراک بذارید.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.